fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaInnowacjeNajwiększy producent stali testuje technologię, która ma obniżyć emisje CO2 o ponad...

Największy producent stali testuje technologię, która ma obniżyć emisje CO2 o ponad 30 proc.

China Baowu Steel Group od czerwca testuje w Xinjiang niskoemisyjną technologię metalurgiczną we wcześniej nieużywanym wielkim piecu o pojemności 400 metrów sześciennych - poinformował Jiefang Daily, powołując się rozmowy z urzędnikami, w tym z Mao Xiaomingiem, asystentem dyrektora centralnego instytutu badawczego.

Wykorzystując wodór i gaz z recyklingu, firma odnotowała 10-proc. redukcję emisji dwutlenku węgla w ciągu 10 dni. Wynik ten może ostatecznie wzrosnąć do ponad 30 proc. – podała gazeta, co dla Bloomberg News potwierdził rzecznik Baowu.

Firma zobowiązała się osiągnąć szczytową emisję dwutlenku węgla w 2023 r. i być neutralna pod względem emisji CO2 do 2050 r. Działania Baowu Steel Group mogą pokazać, w jaki sposób gigantyczny chiński sektor stalowy spełni szersze cele w zakresie redukcji emisji.

Władze wdrożyły już szereg ograniczeń produkcyjnych w celu ograniczenia zanieczyszczeń, podczas gdy kraj wyznaczył cel neutralności węglowej do 2060 roku.

Tak zwana technologia recyklingu bogatego wodoru i węgla jest mniej skuteczna w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla niż metalurgia pełnego wodoru, ale według raportu Jiefang Daily można ją łatwiej rozszerzyć na większą skalę.

Źródło: Bloomberg

INNE Z TEJ KATEGORII

Czy polskie firmy są gotowe na KSeF?

Aż jedna trzecia polskich przedsiębiorstw nie podjęła żadnych kroków w celu integracji swoich narzędzi finansowo-księgowych z Krajowym System e-Faktur (KSeF).
2 MIN CZYTANIA

Pracownik Tesli może być pierwszą ofiarą śmiertelną jej autopilota

Mężczyzna ginie w wypadku luksusowego samochodu elektrycznego w 2022 r. podczas korzystania z funkcji autopilota. Kto jest winny – kierowca czy pojazd? Przedstawiamy rekonstrukcję tej śmiertelnej kolizji.
3 MIN CZYTANIA

Branża spożywcza i automatyzacja idą w parze

W minionym roku aż jedna czwarta małych i średnich przedsiębiorstw z branży spożywczej w Polsce zwiększyła poziom automatyzacji produkcji.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rząd musi zmienić system podatkowy, aby przedsiębiorcy wrócili do inwestycji

Firmy działające w Polsce powinny mieć jak najlepsze warunki do działania – tak, jak np. firmy na Słowacji, w Estonii czy w Irlandii. Nie da się tego zrobić bez zmiany jednego z najgorszych w ramach państw OECD systemu podatkowego, który zajmuje dzisiaj 36 pozycję na 37 państw – uważa Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
2 MIN CZYTANIA

[RAPORT OTWARCIA] Organizacje z branży cyfrowej z propozycjami cyfryzacji państwa

Minister Cyfryzacji powinien objąć rolę nadzorującego proces cyfryzacji wszystkich ministerstw, instytucji centralnych oraz samorządowych – to jeden z postulatów ekspertów koalicji dziesięciu organizacji działających w branży cyfrowej. Ich zdaniem sprzyjać temu będzie sprawowanie przez ministra funkcji wicepremiera.
3 MIN CZYTANIA

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.