Podatek liniowy to rozwiązanie, które się sprawdziło. Zyskuje na nim zarówno budżet państwa, jak i przedsiębiorcy, którzy z niego korzystają. Skoro mechanizm działa w jedną i drugą stronę, to po co to psuć? Nie rozumiem tego – mówi nam Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Fot. Jacek Sasin/Forum Polskiej Gospodarki

Progresja podatkowa nie może być ważniejsza niż rozwój gospodarczy – uważa rzecznik MŚP. Z Adamem Abramowiczem rozmawialiśmy podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu przede wszystkim na temat zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

Rzecznik MŚP odniósł się też do słów wiceministra finansów Jana Sarnowskiego, który zasugerował w Karpaczu, że na wniosek rzecznika rząd wprowadza podatek przychodowy.

– To, o czym mówi minister Sarnowski, nie jest ani podatkiem przychodowym, ani nie zostało wprowadzone na mój wniosek – odpowiada Adam Abramowicz. Dlaczego? zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy:

Poprzedni artykułTransformacja, innowacje i wodór głównymi tematami konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne” w Rzeszowie
Następny artykułKomu potrzebne jest 5G?