fbpx
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumNetflix będzie musiał usunąć kontrowersyjny film

Netflix będzie musiał usunąć kontrowersyjny film

Sędzią, który wydał orzeczenie jest Benedicto Abicair. Jego decyzją jest usunięcie przez Netflix filmu "Pierwsze kuszenie Chrystusa" z biblioteki.

– Prawo do wolności wypowiedzi nie jest absolutne – powiedział sędzia w cytowanym przez agencję Reutera uzasadnieniu.

– Musi pojawić się refleksja, żeby nie doszło do ekscesów, unikając też niefortunnych konsekwencji dla wielu osób, z powodu ewentualnej głupoty wykazywanej przez niektórych – dodał.

Decyzja sędziego Abicaira nie spodobała się wrzystkim osobom zaangażowanym w kształtowanie wymiaru sprawiedliwości. Zakon Adwokacki Brazylii, który zrzesza prawników, skrytykował wydane orzeczenie twierdząc, że "każda forma cenzury lub zagrożenie dla tej ciężko zdobytej wolności oznacza porażkę i nie może być akceptowana przez społeczeństwo".

Film, o którym mowa, jest 46-minutową produkcją grupy kabaretowej Porta dos Fundos. "Dzieło" ukazuje Jezusa jako geja, a także obraża Maryję i Apostołów. Warto podkreślić, że wspomniana grupa twórców za swoje dzieła atakujące chrześcijan była już nagradzana. Otrzymali oni nagrodę Emy w kategorii najlepszy komediowy program telewizyjny za film "The Last Hangover" ("Ostatni Kac"), w którym uczniowie Jezusa szukali go rano po Ostatniej Wieczerzy.

O filmie i petycji z nim związanej pisaliśmy już tutaj.

W tej sprawie wypowiadał się także wicepremier Jarosław Gowin, który również publikował link do petycji o usunięcie filmu z biblioteki Netflixa. "Reed Hastings: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy" – pisał Gowin.

JS/Wprost

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA