fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieNie zaszczepiłeś się na COVID? Sam zapłacisz za swoje leczenie!

Nie zaszczepiłeś się na COVID? Sam zapłacisz za swoje leczenie!

Mieszkańcy Singapuru będą musieli sami zapłacić za swoje leczenie COVID-19, jeżeli wcześniej się nie zaszczepią.

Nowe przepisy mają wejść w życie 8 grudnia. Zgodnie z nimi osoby, które z własnej woli nie przyjęły szczepionki otrzymają rachunek po kuracji na koronawirusa. Dotychczas władze finansowały leczenie wszystkich chorych z wyjątkiem tych, którzy otrzymali pozytywny wynik po powrocie z zagranicznych podróży.

Resort zdrowia opublikował oświadczenie, w którym napisano: „Osoby niezaszczepione stanowią znaczną większość ludzi wymagających intensywnej opieki szpitalnej i nieproporcjonalnie przyczyniają się do obciążenia naszych zasobów służby zdrowia”.

Wyjątek będą stanowić dzieci do dwunastego roku życia oraz ci, którzy mają medyczne przeciwwskazania do przyjęcia szczepionki. Dla osób częściowo zaszczepionych termin funkcjonowania nowych rozwiązań przesunięto na 31 grudnia. Do tego dnia muszą przyjąć drugą dawkę.

Obecnie 85 procent mieszkańców Singapuru jest już zaszczepionych, a 18 procent otrzymało dawki przypominające.

www.npr.org

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA