fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatNiemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.

Rheinmetall stworzył spółkę joint venture we współpracy z ukraińskim państwowym przedsiębiorstwem Ukroboronprom. Niemcy obejmą w niej większościowy pakiet udziałów. Wstępne umowy w tej sprawie zostały już podpisane przez przedstawicieli obydwu stron.

Współpraca obejmie początkowo konserwację i naprawę czołgów oraz innych pojazdów pancernych używanych przez ukraińskie wojsko. Jednocześnie będą trwały prace nad stworzeniem linii montażowych dla nowych pojazdów.

Prezes Rheinmetall Armin Papperger stwierdził:

Naszą główną troską jest wspieranie ukraińskich partnerów w walce o wolność i demokrację oraz jak najszybsze zaspokojenie ich pilnych potrzeb.  W czasie zmian bierzemy na siebie odpowiedzialność, robiąc wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić pokój w Europie.

Niemiecka firma ma być wartościowym partnerem dla Ukrainy zarówno w perspektywie krótko, jak i długoterminowej współpracy.

Pierwsze wspólne działania będące efektem umowy mają mieć miejsce już w połowie lipca.

Rheinmetall jest jednym z największych na świecie producentów broni i amunicji. To właśnie z fabryk tego koncernu pochodzą czołgi Leopard będące ważnym elementem m.in. polskich sił pancernych.

Reuter, dw.com, rheinmetall.com
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA