fbpx
środa, 10 lipca, 2024
Strona głównaTransportNiemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.

Jak podaje portal E.autokult ponad połowa niemieckich posiadaczy aut elektrycznych żałuje decyzji o zakupie pojazdu. Takie wyniki przyniosło badanie serwisu Yougov, zlecone przez firmę zajmującą się oprogramowaniem dla stacji ładowania Monta.

W ankiecie Yougov udział wzięło ponad 6 tys. osób, wśród których 53 proc. żałuje zakupu lub leasingu samochodu elektrycznego. Głównym powodem takich opinii są rosnące ceny energii elektrycznej. Co więcej, jedna czwarta ankietowanych, którzy rozważali zakup auta elektrycznego, na razie nie chce się decydować na taki wydatek ze względu na niepewność co do cen prądu.

Ładowanie samochodu elektrycznego stało się w ostatnich latach droższe. Jednak badania pokazują również, że Niemcy mają tendencję do myślenia, że koszty są wyższe niż jest w rzeczywistości. Ci, którzy ładują w domu, zwykle dowiadują się o cenie dopiero kilka miesięcy później, gdy patrzą na swój rachunek za prąd. Nawet w przypadku publicznych punktów ładowania różne modele rozliczeń często utrudniają konsumentom przejrzysty proces ładowania

– powiedział serwisowi Energate Messenger Max Scherer, cytowany przez E-autokult  dyrektor operacyjny firmy Monta.

Aktualnie cena kWh na niemieckich stacjach ładowania oscyluje między 40 a 80 eurocentów, a koszt prądu z gniazdka domowego to ok. 30 eurocentów. Jeśli dom wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną, to cena kWh jest jeszcze niższa i dopiero wówczas posiadanie auta elektrycznego zaczyna się jakoś kalkulować.

Źródło: e.autokult.pl
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA