fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaTransportNiemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.

Jak podaje portal E.autokult ponad połowa niemieckich posiadaczy aut elektrycznych żałuje decyzji o zakupie pojazdu. Takie wyniki przyniosło badanie serwisu Yougov, zlecone przez firmę zajmującą się oprogramowaniem dla stacji ładowania Monta.

W ankiecie Yougov udział wzięło ponad 6 tys. osób, wśród których 53 proc. żałuje zakupu lub leasingu samochodu elektrycznego. Głównym powodem takich opinii są rosnące ceny energii elektrycznej. Co więcej, jedna czwarta ankietowanych, którzy rozważali zakup auta elektrycznego, na razie nie chce się decydować na taki wydatek ze względu na niepewność co do cen prądu.

Ładowanie samochodu elektrycznego stało się w ostatnich latach droższe. Jednak badania pokazują również, że Niemcy mają tendencję do myślenia, że koszty są wyższe niż jest w rzeczywistości. Ci, którzy ładują w domu, zwykle dowiadują się o cenie dopiero kilka miesięcy później, gdy patrzą na swój rachunek za prąd. Nawet w przypadku publicznych punktów ładowania różne modele rozliczeń często utrudniają konsumentom przejrzysty proces ładowania

– powiedział serwisowi Energate Messenger Max Scherer, cytowany przez E-autokult  dyrektor operacyjny firmy Monta.

Aktualnie cena kWh na niemieckich stacjach ładowania oscyluje między 40 a 80 eurocentów, a koszt prądu z gniazdka domowego to ok. 30 eurocentów. Jeśli dom wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną, to cena kWh jest jeszcze niższa i dopiero wówczas posiadanie auta elektrycznego zaczyna się jakoś kalkulować.

Źródło: e.autokult.pl
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża transportowa coraz bardziej zadłużona

Rosną długi polskiej branży TSL, która reaguje na to większą ostrożnością w zawieraniu umów z ewentualnymi kontrahentami, czym chce zmniejszyć własne ryzyko finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Port Gdańsk najlepszy w Europie!

W 2022 roku port w Gdańsku po raz kolejny odnotował największy przyrost wolumenu przeładunku towarów w całej Europie.
2 MIN CZYTANIA

Nadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Podczas sejmowej konferencji prasowej poseł na Sejm Bartłomiej Pejo, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców oraz poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej faktycznej likwidacji samochodów spalinowych w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA