fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaEnergetykaNiemcy zagłosowali przeciwko embargu na rosyjskie surowce

Niemcy zagłosowali przeciwko embargu na rosyjskie surowce

Nie wszyscy deputowani do Parlamentu Europejskiego poparli rezolucję wzywającą do pełnego embarga na sprowadzanie rosyjskich surowców.

Rezolucję RC-B9-0197/2022 poparła przygniatająca większość (bo aż 513) biorących udział w głosowaniu deputowanych. Wzywa ona do całkowitego ograniczenia importu węgla, ropy, paliwa jądrowego i gazu z Federacji Rosyjskiej do Unii Europejskiej.

Przeciwko jej przyjęciu było jednak 22 deputowanych. Z tego 10 należących do grupy Tożsamość i Demokracja, 8 z Partii Europejskiej Lewicy i 4 nienależących do żadnej z organizacji w Parlamencie Europejskim.

Rezolucji sprzeciwili się głównie przedstawiciele Niemiec (9 z głosujących przeciwko), ale też Czech i Hiszpanii (po 3), Portugalii i Grecji (po 2) oraz Irlandii, Włoch i Łotwy (po jednym głosie).

Wśród 19 deputowanych, którzy się wstrzymali też dominowali Niemcy (było ich 7) oraz Austriacy (3).

europarl.europa.eu

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nie tylko Konfederacja przeciwko zmianom ustawy wiatrakowej

Nie tylko politycy Konfederacji sprzeciwiają się proponowanemu poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy wiatrakowej, wskazując na konkretne zagrożenia z tym związane.
2 MIN CZYTANIA

Zielone światło dla unijnego korytarza wodorowego

Bruksela umieściła korytarz wodorowy H2Med na liście projektów kwalifikujących się do finansowania ze środków Unii Europejskiej.
3 MIN CZYTANIA

Jeśli biznes w branży OZE, to tam, gdzie widać pole do znacznych zarobków

Polacy są za rozwijaniem produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a prosumencka fotowoltaika i pompy ciepła nie potrzebują już dodatkowej reklamy. Firm w tej branży jest tak dużo, że czasem jakość nie idzie za ilością. Patrząc z punktu widzenia biznesowego, duży i niewykorzystany potencjał tkwi w geotermii i biogazie.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska sztuczna inteligencja chce konkurować z ChatGPT

Instytucje naukowe ogłosiły powołanie konsorcjum, którego celem jest powstanie opartego na polskich treściach modelu językowego oraz inteligentnego asystenta na kształt Chat GPT czy Google Bard.
< 1 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA