fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaŚwiatNiemiecka firma z Polakiem na czele jest lepsza niż Google

Niemiecka firma z Polakiem na czele jest lepsza niż Google

Firma DeepL znalazła się na liście Forbes Cloud 100 – zestawieniu uwzględniającym najważniejsze przedsiębiorstwa świata świadczące usługi w modelu chmurowym.

DeepL to firma działająca od 2017 roku w niemieckiej Kolonii. Jej założycielem i najważniejszą postacią jest Polak Jarosław Kutyłowski.

Korzystacie z tłumacza Google?

DeepL dostarcza oprogramowanie pozwalające na automatyczne tłumaczenie z 31 języków (także z polskiego), w tym m.in. umów, maili, prezentacji slajdów czy tekstów w różnych formatach. Zdaniem wielu użytkowników i specjalistów, dostarczane translacje są wyższej jakości niż te, które zapewnia np. Google. Niezwykła dokładność ma być efektem połączenia nowatorskich rozwiązań technologicznych opartych o sztuczną inteligencję, które są weryfikowane i poprawiane przez 20 zatrudnionych redaktorów i ok. tysiąc kontraktowych tłumaczy i native speakerów z całego świata.

Kto już korzysta z DeepL?

Obecnie DeepL ma ponad 10 milionów aktywnych użytkowników, z czego pół miliona korzysta z płatnych usług tej firmy, a 20 tysięcy z nich to klienci korporacyjni, wśród których są takie marki jak Mercedes Benz, Fujitsu czy Deutsche Bahn.

Wycena wartości firmy na początku obecnego roku przekroczyła miliard euro.

forbes.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prezydent Ukrainy krytykuje Polskę, Węgry i Słowację na forum ONZ

Wołodymyr Zełenski skrytykował Polskę, Węgry i Słowację (nie wymieniając nazw krajów) za wprowadzanie jednostronnego embarga na import ukraińskiego zboża. Jego zdaniem kraje te „odgrywają w teatrze politycznym solidarność, robiąc thriller ze zbożem” i „pomagają przygotowywać scenę dla moskiewskiego aktora”.
2 MIN CZYTANIA

Wartość ekonomiczna języka hiszpańskiego

Język jest istotnym składnikiem kapitału ludzkiego i społecznego. Szacuje się, że 15 proc. PKB państwa jest bezpośrednio lub pośrednio powiązane z językiem. Dlatego też znaczenie i potencjał języka urzędowego danego kraju są ściśle powiązane ze wskaźnikami makroekonomicznymi.
5 MIN CZYTANIA

Polska sprzeciwiła się genderowym radykałom

Polska sprzeciwia się ideologicznej interpretacji „umowy o partnerstwie” pomiędzy Unią Europejską a Organizacją Państw Afryki, Karaibów i Pacyfiku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet – pieniądze nie pomogły

Kilkaset milionów euro przeznaczyła Unia Europejska na globalne działania, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy wobec kobiet.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia przekaże setki milionów euro reżimowi dyktatora

Rządzona przez autorytarne władze Tunezja otrzyma z Unii Europejskiej setki milionów euro, które mają zapewnić wsparcie w radzeniu sobie z kolejnymi napływającymi falami migrantów.
2 MIN CZYTANIA

Unia Europejska chce ustawowo zmniejszyć uzależnienie od Chin

Parlament Europejski uchwalił przepisy, które pozwolą na zmniejszenie uzależnienia unijnego rynku od dostaw strategicznych surowców pochodzących z Chin.
< 1 MIN CZYTANIA