fbpx
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatNiemiecka firma z Polakiem na czele jest lepsza niż Google

Niemiecka firma z Polakiem na czele jest lepsza niż Google

Firma DeepL znalazła się na liście Forbes Cloud 100 – zestawieniu uwzględniającym najważniejsze przedsiębiorstwa świata świadczące usługi w modelu chmurowym.

DeepL to firma działająca od 2017 roku w niemieckiej Kolonii. Jej założycielem i najważniejszą postacią jest Polak Jarosław Kutyłowski.

Korzystacie z tłumacza Google?

DeepL dostarcza oprogramowanie pozwalające na automatyczne tłumaczenie z 31 języków (także z polskiego), w tym m.in. umów, maili, prezentacji slajdów czy tekstów w różnych formatach. Zdaniem wielu użytkowników i specjalistów, dostarczane translacje są wyższej jakości niż te, które zapewnia np. Google. Niezwykła dokładność ma być efektem połączenia nowatorskich rozwiązań technologicznych opartych o sztuczną inteligencję, które są weryfikowane i poprawiane przez 20 zatrudnionych redaktorów i ok. tysiąc kontraktowych tłumaczy i native speakerów z całego świata.

Kto już korzysta z DeepL?

Obecnie DeepL ma ponad 10 milionów aktywnych użytkowników, z czego pół miliona korzysta z płatnych usług tej firmy, a 20 tysięcy z nich to klienci korporacyjni, wśród których są takie marki jak Mercedes Benz, Fujitsu czy Deutsche Bahn.

Wycena wartości firmy na początku obecnego roku przekroczyła miliard euro.

forbes.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA