fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajNiemiecki gigant zainwestuje w Polsce następny miliard

Niemiecki gigant zainwestuje w Polsce następny miliard

Firma Bosch zapowiedziała realizację kolejnej, potężnej inwestycji w Polsce.

Niemieckie przedsiębiorstwo wybuduje w dolnośląskim Dobromierzu fabrykę, w której będą produkowane pompy ciepła. W znajdującym się pod Wałbrzychem zakładzie znajdzie zatrudnienie 500 osób.

Koszt inwestycji jest szacowany na 1,2 mld złotych, a produkcja zostanie uruchomiona na przełomie 2025 i 2026 roku.

Rynek będzie rósł

Powstające w zakładzie zewnętrzne i wewnętrzne pompy ciepła trafią do odbiorców głównie z Europy.

Bosch szacuje, że rynek pomp ciepła będzie w najbliższych latach rósł na naszym kontynencie o 20 procent rocznie. Oznacza to, że do końca aktualnej dekady zostanie zainstalowanych 30 milionów takich urządzeń.

Bosch chętnie inwestuje w Polsce

  Firma Bosch od wielu lat produkuje w naszym kraju komponenty do układów hamulcowych, urządzenia AGD i osprzęt do elektronarzędzi. Teraz powitamy nowy, innowacyjny produkt, który jest ważnym rozwiązaniem grzewczym opartym na OZE – pozwala na ograniczenie użycia paliw kopalnych i wspiera przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. To świetna wiadomość zarówno dla Polski, jak i dla Grupy Bosch w Polsce

powiedział Rafał Rudziński, przedstawiciel firmy Robert Bosch w Polsce.

Niemiecka firma prowadzi bardzo szeroką działalność w naszym kraju. W należących do niej zakładach produkcyjnych, centrach badawczych czy sklepach pracuje 8,5 tysiąca osób.

PAP, bosch-press.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA