fbpx
piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaFelietonNiezależnie, czy jesteś zwolennikiem Trumpa, czy jego przeciwnikiem, nie bierz pieniędzy od...

Niezależnie, czy jesteś zwolennikiem Trumpa, czy jego przeciwnikiem, nie bierz pieniędzy od Putina!

Rosja może i jest wielkim narodem bohaterskich ludzi, ale Federacja Rosyjska pod rządami Władimira Putina jest zaprzysięgłym przeciwnikiem Ameryki. Tym samym przyjmowanie pieniędzy od rosyjskiego rządu, lub jego hydro-podobnych odnóg powinno być dla Amerykanina nie do zaakceptowania.

Wspominam o tym w kontekście oburzenia otaczającego decyzję Sądu o umorzeniu zarzutów przeciwko Michaelowi Flynnowi. Rozwścieczyło to demokratów i niektórych anty-Trumpowych republikanów, takich jak John Weaver, który w listopadzie stał na czele projektu Lincoln, mającego na celu obalić Trumpa. Weaver spędził ostatnie kilka dni, publikując na Tweeterze krytykę decyzji w sprawie Flynna.

Po pierwsze, cokolwiek myślicie o kwestii postawienia mu zarzutów kryminalnych, Flynn popełnił okropny błąd, przyjmując 45 tysięcy dolarów z rąk Kremla w zamian za bycie marionetką Putina. Flynn odgrywał tę rolę, gdy uczestniczył w uroczystej kolacji zorganizowanej w grudniu 2015 dla RT (główny element rosyjskiego aparatu dezinformacji, skupiający się na Zachodzie). Putin siedział koło Flynna podczas owego bankietu – nie po to, by uhonorować generała, ale po to, by maksymalnie zwiększyć jego użyteczność jako narzędzia propagandy i by pogorszyć stan bezpieczeństwa narodowego USA.

Weaverowi daleko też do świętego, jeśli chodzi o jego własne sprawy związane z Rosją.

Jak doniósł w maju zeszłego roku Jerry Dunleavy z „Washington Examiner”, Weaver podpisał wcześniej kontrakt, by lobbować na korzyść rosyjskiego przemysłu nuklernego w Stanach. Dunleavy zwrócił uwagę, że kontrakt Weavera, wart setki tysięcy dolarów, obejmował także warunek o nie wprowadzaniu żadnych nowych sankcji względem Rosji. Kiedy spytany o te fakty wprost, Weaver oświadczył, iż „odkrył, że stabilność rosyjskiego rynku energetycznego leży w interesie bezpieczeństwa narodowego USA, zapewnia stabilny poziom dostaw dla amerykańskich producentów energii i zapobiega niekontrolowanemu rozwojowi przemysłu jądrowego”.

Choć ostatecznie Weaver zrezygnował z kontraktu, widząc jak bardzo szkodzi jego wizerunkowi, jego argumenty zawsze były niedorzeczne.

Po pierwsze, Rosja pod bezpośrednimi rozkazami Putina zawsze toczyła tajną wojnę z amerykańskim przemysłem energetycznym. To dlatego Putin jest tak przychylnie nastawiony do polityki Partii Demokratycznej w kwestii hydroszczelinowania.

Dlaczego więc kontrakt Weavera obejmował brak nowych sankcji przeciwko Rosji? To proste. W celu ochronienia putinowskiego kółka wzajemnej adoracji złożonego ze skorumpowanych oligarchów, takich jak Usmanow, przed dopisaniem ich do amerykańskiej czarnej listy. Wywieranie presji na nich, to wywieranie presji na zaplecze polityczne Putina.

Chodzi zasadniczo o to, że wszyscy powinni przestać służyć Putinowi. Nieważne, czym to będzie uzasadniane, przyjmowanie pieniędzy Putina, które sam zdobył na zbrodni i korupcji, jest aktem przeciwko Ameryce.

Źródło: Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Polityka religijna

O czym powinien był felieton w Wielkim Tygodniu? Czy o niegodziwej mamonie, czy raczej o sferach od niej odległych? Z pozoru trzeba by preferować raczej te drugie tematy – ale kiedy zastanowimy się nieco głębiej, to niepodobna nie dojść do wniosku, że tematem świątecznego felietonu powinna być… polityka.
5 MIN CZYTANIA

Nie pal marihuany przy Mamusi. No, chyba że w Niemczech

Problem legalizacji marihuany nie znajduje się w pierwszej dziesiątce kluczowych spraw, jakie powinniśmy rozwiązać. Łączy się za to z szerszym zjawiskiem, jakim jest państwowy paternalizm. A to już jest coś ważnego. Coś, co warto opisać.
5 MIN CZYTANIA

Politycy szkodzą? Sami ich wybraliśmy!

Politycy cały czas nas oszukują, okłamują i okradają. Układają nam świat według własnego widzimisię, na naszą szkodę. Logika podpowiada, że politykom i urzędnikom należałoby odebrać wpływ na najważniejsze dziedziny życia gospodarczego i społecznego, a tymczasem Polacy chcą państwowej służby zdrowia czy państwowej edukacji.
6 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.
2 MIN CZYTANIA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA