W Królestwie Arabii Saudyjskiej powstała spółka pod nazwą WB Middle East for Military Industries LLC. Przedsiębiorstwo zawiązano w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania na rozwiązania GRUPY WB – zarówno na rynku lokalnym, jak i bliskowschodnim.

WB GROUP i Middle East Systems and Technology Co. (MEST) utworzyły spółkę joint venture pod nazwą WB Middle East for Military Industries LLC (w skrócie WB ME) z siedzibą w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Nowe przedsiębiorstwo powstało w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania GRUPY WB na rynku Arabii Saudyjskiej. Spółka będzie też wspierała założenia saudyjskiej strategii Vision 2030, które obejmują między innymi osiągnięcie samowystarczalności w sektorach obronnym i bezpieczeństwa wewnętrznego do 2030 roku.

WB ME odpowiada za wszystkie aspekty działalności GRUPY WB w Arabii Saudyjskiej, w tym za prowadzenie wszelkich działań marketingowych, biznesowych oraz promocję oferty spółek Grupy na rynkach regionu Bliskiego Wschodu i Królestwa Arabii Saudyjskiej.

GRUPA WB jest zatrudniającym blisko 1,5 tys. osób polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Informacja prasowa, 16.09.2020 r.

Poprzedni artykułZajdą zmiany w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych
Następny artykułEuroparlamentarna szajba trwa