W piątek odbyła się gala urodzinowa Pekao Leasing sp. z o.o. z udziałem zarządu banku Pekao SA, przedstawicieli PZU SA oraz licznych gości, wśród których znaczną grupę stanowili klienci firmy. Obchody 28. rocznicy powstania spółki należącej obecnie do Grupy Banku Pekao oraz Grupy PZU stała się doskonałą okazją nie tylko do poznania jej historii, ale przede wszystkim do zaznaczenia istotnej zmiany w podejściu do realizowanej strategii Pekao Leasing na rynku.

Zapowiedzią kluczowych zmian był finał ogłoszonego dla pracowników spółki konkursu „Baza innowacji”. W jego ramach pracownicy mogli przedłożyć prace w czterech kategoriach: poprawa efektywności funkcjonujących w spółce procesów, poprawa jakości oferowanych produktów i usług, innowacje technologiczne oraz zmiany zwiększające kulturę organizacji, w szczególności związane z działaniami ESG.

Spośród kilkudziesięciu prac konkursowych goście zapoznali się z czterema najciekawszymi, proponującymi udoskonalenia procesowe, ale także wdrożenie unikalnych na rynku leasingu rozwiązań.

– Byliśmy zaskoczeni tak pozytywną odpowiedzią pracowników na ogłoszony konkurs Baza innowacji 2022.PL. Wiele ciekawych prac spotkało się z uznaniem kapituły konkursowej. Stanowią one odpowiedź na dostrzegalne zmiany organizacyjne, których realizacja pozwoli skokowo podnieść jakość wewnętrznych procesów. Dla klientów także było kilka ciekawych propozycji, które wzbogacą już niebawem ofertę spółki – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Pekao Leasing.

Na gali podsumowano także osiągnięcia 2022 roku. – Dzięki doskonałej współpracy z Bankiem Pekao SA oraz PZU SA za 2022 rok wypracowaliśmy historyczne wyniki. Stanowi to potwierdzenie, iż wartości, jakie Bank Pekao SA ustalił jako fundamenty zmian kultury organizacyjnej: prosto, razem, odważnie i odpowiedzialne, to nie tylko słowa, ale skuteczne działania pozwalające także budować stabilną długoterminową pozycję spółki na rynku – dodaje prezes Zgorzelski.

Doskonałym podsumowaniem otwarcia się Pekao Leasing na innowacje był występ Jowity Michalskiej, która wprowadziła słuchaczy w arkana cyfrowego świata, wskazując na szanse, jakie on stwarza. Na koniec uroczystości galę uświetnił występ Sławka Uniatowskiego, którego interpretacje utworów Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego stanowiły niepowtarzalną ucztę dla licznych gości spółki.

Poprzedni artykułVon der Leyen krytykuje Chiny i USA za przyciąganie europejskich firm
Następny artykułJak Polskę sprzedać i oszwabić