fbpx
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaFinanseNowe oblicze leasingu

Nowe oblicze leasingu

W piątek odbyła się gala urodzinowa Pekao Leasing sp. z o.o. z udziałem zarządu banku Pekao SA, przedstawicieli PZU SA oraz licznych gości, wśród których znaczną grupę stanowili klienci firmy. Obchody 28. rocznicy powstania spółki należącej obecnie do Grupy Banku Pekao oraz Grupy PZU stała się doskonałą okazją nie tylko do poznania jej historii, ale przede wszystkim do zaznaczenia istotnej zmiany w podejściu do realizowanej strategii Pekao Leasing na rynku.

Zapowiedzią kluczowych zmian był finał ogłoszonego dla pracowników spółki konkursu „Baza innowacji”. W jego ramach pracownicy mogli przedłożyć prace w czterech kategoriach: poprawa efektywności funkcjonujących w spółce procesów, poprawa jakości oferowanych produktów i usług, innowacje technologiczne oraz zmiany zwiększające kulturę organizacji, w szczególności związane z działaniami ESG.

Spośród kilkudziesięciu prac konkursowych goście zapoznali się z czterema najciekawszymi, proponującymi udoskonalenia procesowe, ale także wdrożenie unikalnych na rynku leasingu rozwiązań.

– Byliśmy zaskoczeni tak pozytywną odpowiedzią pracowników na ogłoszony konkurs Baza innowacji 2022.PL. Wiele ciekawych prac spotkało się z uznaniem kapituły konkursowej. Stanowią one odpowiedź na dostrzegalne zmiany organizacyjne, których realizacja pozwoli skokowo podnieść jakość wewnętrznych procesów. Dla klientów także było kilka ciekawych propozycji, które wzbogacą już niebawem ofertę spółki – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Pekao Leasing.

Na gali podsumowano także osiągnięcia 2022 roku. – Dzięki doskonałej współpracy z Bankiem Pekao SA oraz PZU SA za 2022 rok wypracowaliśmy historyczne wyniki. Stanowi to potwierdzenie, iż wartości, jakie Bank Pekao SA ustalił jako fundamenty zmian kultury organizacyjnej: prosto, razem, odważnie i odpowiedzialne, to nie tylko słowa, ale skuteczne działania pozwalające także budować stabilną długoterminową pozycję spółki na rynku – dodaje prezes Zgorzelski.

Doskonałym podsumowaniem otwarcia się Pekao Leasing na innowacje był występ Jowity Michalskiej, która wprowadziła słuchaczy w arkana cyfrowego świata, wskazując na szanse, jakie on stwarza. Na koniec uroczystości galę uświetnił występ Sławka Uniatowskiego, którego interpretacje utworów Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego stanowiły niepowtarzalną ucztę dla licznych gości spółki.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ceny nadal rosną, chociaż wolniej niż rok temu. Sprawdź, co znajduje się w czołówce drożyzny

Dynamika jednocyfrowego wzrostu cen hamuje kolejny miesiąc z rzędu. W marcu codzienne zakupy w sklepach zdrożały o 2,1 proc. rdr. Tym razem na 17 analizowanych kategorii już tylko jedna zaliczyła dwucyfrową podwyżkę. Poza tym 7 grup towarów wykazało jednocyfrowy wzrost i aż 9 segmentów było na minusie.
3 MIN CZYTANIA

Dwa filary kompleksowej polityki mieszkaniowej [WYWIAD]

Skuteczna polityka mieszkaniowa powinna łączyć w sobie dwa bardzo ważne elementy: uczciwy i atrakcyjny kredyt hipoteczny oraz projekt budowy mieszkań na wynajem. W jaki sposób? Wyjaśniają to nasi eksperci – Krzysztof Czerkas i Krzysztof Oppenheim.
11 MIN CZYTANIA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Na skutek rosnących kosztów teatry zwiększają zaległe zadłużenie

W zaledwie rok podmioty prowadzące działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką zwiększyły swoje nieopłacone w terminie zobowiązania zarejestrowane w bazie BIG InfoMonitor i BIK o niemal dwie trzecie, do blisko 63 mln zł.
4 MIN CZYTANIA