fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaInwestycjeNowy Centralny Okręg Przemysłowy zaprezentowany

Nowy Centralny Okręg Przemysłowy zaprezentowany

Agencja Rozwoju Przemysłu zaprezentowała koncepcję Nowego Centralnego Okręgu Przemysłowego nawiązującego do tradycji II Rzeczypospolitej.

Spółka akcyjna Agencja Rozwoju Przemysłu podczas pierwszego Świętokrzyskiego Forum Rozwoju zaprezentowała plan utworzenia Nowego Centralnego Okręgu Przemysłowego. Głównym celem jest rozwój oraz aktywizacja regionów, które dotychczas były pomijane w planach inwestycyjnych.

Tworząc Nowy COP chcemy nawiązać do tradycji II Rzeczypospolitej. Stawiamy na rozwój. Nie tylko gospodarczy, ale także społeczny. Zależy nam żeby Polska rozwijała się równomiernie, również na terenach, które dotąd były pomijane w planach inwestycyjnych

– powiedział Cezariusz Lesisz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Zgodnie z planem NCOP ma obejmować praktycznie cały obszar przedwojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego i wejdą do niego trzy Specjalne Strefy Ekonomiczne: Euro-Park Mielec, Euro-Park Wisłosan i Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”.

ARP będzie też finansowała utworzenie Kieleckiego Parku Przemysłowego oraz budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego wody mineralnej „Buskowianka”. Prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” Marcin Perz wyjaśnił, że zapowiadane przedsięwzięcia to efekt kilkuletniego gromadzenia potencjału w postaci terenów inwestycyjnych. Ma to pomóc stworzyć profesjonalną ofertę dla firm lokalnych i inwestorów zewnętrznych.

Kolejne projekty realizowane w województwie świętokrzyskim wpisują się w założenia rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od lat pracujemy nad rozwiązaniami, które rozwiną potencjał ośrodków dotychczas zaniedbanych inwestycyjnie. Polska Strefa Inwestycji oraz liczne fundusze rozwojowe dla samorządów poprawiają nie tylko komfort życia mieszkańców, ale stwarzają doskonałą przestrzeń dla prowadzenia biznesu. Nadal będziemy rozwijać te projekty

– podsumowała Izabela Antos, wiceszefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: ARP

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA