fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatNowy Zielony Ład oznacza nędzę

Nowy Zielony Ład oznacza nędzę

Nowy Zielony Ład oznacza to, co zawsze oznaczał, czyli nędzę - powiedział na Fox News amerykański komentator polityczny Tucker Carlson.

– Każdy, kto zdał matematykę w podstawówce, może policzyć w jakieś 10 minut, że nie możemy zastąpić paliw kopalnych odnawialnymi źródłami energii – stwierdził Tucker Carlson.

Dziennikarz zaznaczył, że osoby, które forsują Nowy Zielony Ład, od początku wiedziały, że prowadzi do nędzy.

– Tak naprawdę nie wierzą, że zmiany klimatu to nieuniknione zagrożenie. Gdyby naprawdę w to wierzyli, to ich absolutnie pierwszą decyzją byłoby zakazanie prywatnych odrzutowców. Ale nie. Al Gore do dzisiaj cały czas lata. Barack Obama ma posiadłości przy plaży warte dziesiątki milionów dolarów. Wie, że poziom wód w oceanach wcale nie wzrasta – mówił Carlson. – Wszyscy są w to zamieszani. To jest przekręt, ale ich to nie obchodzi, bo dobrze wiedzą, że osobiście unikną wszelkich konsekwencji własnej polityki. Więc kiedy francuski prezydent ogłasza, że jego obywatele muszą się mierzyć z niedoborami, to nie ma na myśli siebie. Żadnemu z nich niczego nie zabraknie. Macron i jemu podobni wiedzą, że zawsze będą bogaci i zawsze będą chronieni.

Tucker Carlson przypomniał, że prezydent Donald Trump połapał się, o co chodzi i już cztery lata temu na forum ONZ ostrzegał Europę przez jej energetyczną przyszłością. Wtedy niemiecka delegacja go wyśmiała.

Zdaniem Carlsona prawdziwym zagrożeniem nie jest globalne ocieplenie, a globalne oziębienie. Co roku na świecie więcej ludzi umiera z wyziębienia niż od upałów. Natomiast efektem obecnie prowadzonej w skali świata polityki będzie zamykanie firm, wzrost bezrobocia, mniejszy dochód do dyspozycji. Już teraz w USA radykalnie spadają oszczędności ludzi, a ich zadłużenie jest rekordowe. Dziennikarz przewiduje efekt końcowy:

– Jeśli koszty ogrzania twojego mieszkania wzrosną dwukrotnie w ciągu jednego roku, to staniesz się inną osobą, zmienią się gwałtownie twoje zachowania. (…) Cała ekonomia konsumencka stanie w miejscu, bo zniknie część dochodu przeznaczona na kaprysy.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo

Najwięcej na podniesieniu płacy minimalnej w przyszłym roku zyskają finanse państwa (22 proc.). Znacznie mniejszą podwyżkę dostanie pracownik (16 proc.). Wszystko to sfinansują przedsiębiorcy, którzy będą mieli wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążenia wynikające z podwyżki wzrosną im o 18 proc.
5 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko „traktatowi pandemicznemu” WHO

W ramach WHO dopinany jest tzw. traktat pandemiczny, który zdaniem Konfederacji w ogóle nie powinien być przez Polskę rozpatrywany. Tymczasem rząd próbuje nas w to wmanewrować.
2 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA