fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaKrajObostrzenia w handlu uciążliwe dla Polaków

Obostrzenia w handlu uciążliwe dla Polaków

Większość Polaków negatywnie oceniła obostrzenia, które zostały nałożone na handel w czasie szczytu pandemii Covid-19 - wynika z raportu Cushman & Wakefield pt. „Rynek powierzchni handlowych – powrót optymizmu?”.

W sumie od początku pandemii obiekty handlowe o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. działały w bardzo ograniczonym zakresie aż przez 24 tygodnie. Zakupy można było robić przez internet lub w najmniejszych sklepach. Dla 52 proc. ankietowanych taki stan rzeczy był uciążliwy, a tylko dla 14 proc. ograniczenia nakładane na handlowców nie były problemem. Obostrzenia nie miały natomiast żadnego znaczenia dla stosunkowo sporej grupy ludzi, bo taką opinię wyraziło aż 32 proc. przepytanych.

Eksperci Cushman & Wakefield dowiedzieli się, że największymi problemami dla ankietowanych był brak możliwości odwiedzania ulubionych sklepów, korzystania z barów i restauracji, spotykania się ze znajomymi czy uczęszczania do kina. Jednocześnie badanie konsumenckie wykazało, że w ciągu ostatniego miesiąca aż 76 proc. respondentów odwiedziło obiekty handlowe, a dla 58 proc. ankietowanych głównym powodem wizyty w sklepie była możliwość osobistego obejrzenia, dotknięcia lub przymierzenia kupowanych produktów.

Źródło: ISBnews

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA