fbpx
środa, 4 października, 2023
Strona głównaEnergetykaOd czego będą zależały dopłaty do prądu?

Od czego będą zależały dopłaty do prądu?

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka powiedział, że rząd kończy prace nad ustawą o wsparciu dla najuboższych odbiorców prądu.

Kurtyka zaznaczył, że to bardzo ważna ustawa i kompleksowa oferta wsparcia, mająca na celu zmniejszyć oddziaływanie „wampirów energetycznych”, w których Polacy funkcjonują.
,- Obejmie beneficjentów, którzy powinni zostać ochronieni biorąc pod uwagę ich dochody, liczbę domowników a także stan i oddziaływanie budynków, w których mieszkają – powiedział.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” w związku z kryzysem energetycznym w Unii Europejskiej planowany pierwotnie budżet na wsparcie dla najuboższych odbiorców prądu w Polsce ma zostać zwiększony i może być liczony w miliardach, jednak będzie mniejszy niż w przypadku zamrożenia cen prądu w 2019 r., co kosztowało budżet ok. 5 mld zł. Według informacji gazety uprawnionych do nowego wsparcia miałoby być poniżej 10 proc. klientów – zamiast zapowiadanych wcześniej 6 proc.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Firmy energetyczne mogą stracić ponad 2 miliardy złotych

Ponad 2 mld zł mogą stracić te firmy energetyczne, które nie mają obowiązku przedkładania taryf na sprzedaż prądu do Urzędu Regulacji Energetyki w celu ich zatwierdzenia – alarmuje Konfederacja Lewiatan.
2 MIN CZYTANIA

Małe i średnie firmy zapłacą mniej za prąd

Od 1 października mali i średni przedsiębiorcy, samorządy oraz podmioty wrażliwe płacą mniej za prąd, a dla gospodarstw domowych obowiązują wyższe limity zużycia prądu.
2 MIN CZYTANIA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy muszą pożyczać pieniądze na jedzenie

Wysoka inflacja najbardziej uderza w ubogich Polaków, którzy przyznają, że w ciągu ostatniego roku ich sytuacja finansowa się pogorszyła.
2 MIN CZYTANIA

Rekordowe wyniki inwestycyjne polskich firm

W 2022 roku polskie przedsiębiorstwa zanotowały rekordowe wyniki finansowe, jeśli chodzi o inwestycje zagraniczne – poinformował Narodowy Bank Polski.
2 MIN CZYTANIA

Rynek piwny odczuwa skutki kryzysu

W związku ze spowolnieniem gospodarczym rynek piwny w Polsce nie radzi sobie najlepiej, a dowodem tego jest upadek kolejnego browaru.
< 1 MIN CZYTANIA