Nowe przepisy Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) kasują część rozporządzenia z 2016 r., które poszerzyło definicję dyskryminacji ze względu na płeć i „przekroczyło zakres uprawnień delegowanych przez Kongres”. Zgodnie z rozporządzeniem przyjętym przez rząd Baracka Obamy w maju 2016 r. słowo „płeć” zostało zdefiniowane jako obejmujące „tożsamość płciową”, co oznaczało, że lekarze, którzy odmówili operacji zmiany płci, mogli być ścigani za dyskryminację ze względu na płeć. Przepis interpretowano również w taki sposób, że zabiegi aborcji nie były ścigane.

„HHS wzmocniło zapisy paragrafu 1557, przywracając interpretację dyskryminacji ze względu na płeć zgodnie ze zwykłym znaczeniem słowa „płeć” jako mężczyzny i kobiety, zgodnie z biologią”.

Paragraf 1557 ustawy o opiece zdrowotnej zabrania finansowania ze środków rządowych programów opartych na dyskryminacji ze względu na płeć.

Przewodniczący komisji pro-life Episkopatu USA i arcybiskup Kansas City, Joseph F. Naumann, pochwalił nowe rozporządzenie i powiedział, że biskupi są wdzięczni za ten „ważny krok” ze strony rządu.

Osiem stanów i wiele lokalnych ośrodków opieki zdrowotnej odrzuciło przepisy administracji Obamy i zaprezentowało różne rozwiązania prawne w grudniu 2016 r. Sprawa zakończyła się wydaniem wyroku przez sędziego Reeda O’Connora, który wydał ogólnokrajowy nakaz nie egzekwowania przepisów, zauważając, że rozszerzona definicja dyskryminacji ze względu na płeć narusza wolność religijną. Rząd federalny nie odwołał się od tego nakazu.

Źródło: hispanidad.com

Poprzedni artykułEstoński CIT w tej formie to za mało!
Następny artykułBadania potwierdzają: czas na ponowne otwarcie gospodarki!