fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajOpozycja wycofa poprawkę i zgodzi się na wybory prezydenckie 28 czerwca

Opozycja wycofa poprawkę i zgodzi się na wybory prezydenckie 28 czerwca

Poprawka złożona przez senacki opozycyjny duet wicemarszałek Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką z Lewicy oraz Michała Kamińskiego z PSL zakładała, że cały pakiet ustaw wyborczych, które teraz są w Senacie, wejdą w życie dopiero 6 sierpnia 2020 r., czyli po zakończeniu kadencji Andrzeja Dudy. Argument był taki, że „dopiero po opróżnieniu urzędu prezydenta, otworzy się okienko konstytucyjne do zarządzenia nowych wyborów”. To oznaczałoby wybory dopiero po tym terminie. Wielu obserwatorów i zdezorientowani wyborcy już nie wiedzieli, kiedy zatem wybory, kto o tym decyduje i kto poda ich termin.

Jak ustaliliśmy, opozycja zdecydowała o wycofaniu tej poprawki jeszcze na etapie prac w Senacie. Dlaczego? Bo – jak mówią jej politycy – „społeczeństwo kompletnie przestało rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi”.

Wszystko wskazuje więc na to, że opozycja zgodzi się jednak na termin wyborów prezydenckich podawany przez obóz rządzący, czyli 28 czerwca.

INNE Z TEJ KATEGORII

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rolnicy apelują o pilne wsparcie

Producenci kukurydzy apelują do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilne uruchomienie wsparcia, aby zrekompensować im niskie ceny tego zboża na rynku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA