fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaEnergetykaOrlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Orlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę na krótszą. Może to nastąpić już za miesiąc.

PKN Orlen S.A. zwołał na 21 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego m.in. ma nastąpić zmiana nazwy spółki – z PKN Orlen S.A. na Orlen S.A.

Orlen buduje globalną markę

Orlen chce pożegnać się z członem „Polski Koncern Naftowy”, aby tworzyć wizerunek nowej spółki, która nie skupia się tylko na działalności naftowej, ale na różnych obszarach energetycznych. Spółka wyjaśniła, że dalsze plany rozwoju spółki wymagają zmiany postrzegania marki.

Zmiana firmy pozwoli na zachowanie spójności z przyjętą Strategią ORLEN 2030 w zakresie budowy koncernu multienergetycznego oraz budową globalnej marki ORLEN na rynkach zagranicznych (proces rebrandingu)

– wyjaśniono w komunikacie prasowym.

Zgodnie ze strategią Orlenu na lata 2023-2026 aż 66 proc. wartości grupy ma być generowanych przez segmenty niezwiązane z przerobem ropy naftowej. Mowa tutaj o aktywnościach z zakresu energetyki odnawialnej, elektromobilności, biogazu i biometanu.

Co więcej, celem rebrandingu na rynkach zagranicznych jest stworzenie platformy dynamicznego rozwoju marki ORLEN oraz istotne podniesienie jej wartości poprzez unifikację brandów oraz uspójnienie doświadczenia klienta, które prowadzić będzie do wzrostu wartości marki

– dodano w komunikacie.

Zgodnie z planem zmiana nazwy spółki na Orlen nie pociągnie za sobą rezygnacji z dotychczasowego logo koncernu, które przedstawia czerwonego orła. Prezes Daniel Obajtek podkreślił, że dzięki temu cały proces modyfikacji nazwy odbędzie się bezkosztowo.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

Czy węgiel pozostanie w złożu?

Związkowcy sprzeciwiają się unijnej polityce energetyczno-klimatycznej, której rezultatem będzie zmniejszanie wydobycia węgla (w tym przypadku brunatnego) oraz redukcja zatrudnienia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA