fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaEnergetykaOrlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Orlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę na krótszą. Może to nastąpić już za miesiąc.

PKN Orlen S.A. zwołał na 21 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego m.in. ma nastąpić zmiana nazwy spółki – z PKN Orlen S.A. na Orlen S.A.

Orlen buduje globalną markę

Orlen chce pożegnać się z członem „Polski Koncern Naftowy”, aby tworzyć wizerunek nowej spółki, która nie skupia się tylko na działalności naftowej, ale na różnych obszarach energetycznych. Spółka wyjaśniła, że dalsze plany rozwoju spółki wymagają zmiany postrzegania marki.

Zmiana firmy pozwoli na zachowanie spójności z przyjętą Strategią ORLEN 2030 w zakresie budowy koncernu multienergetycznego oraz budową globalnej marki ORLEN na rynkach zagranicznych (proces rebrandingu)

– wyjaśniono w komunikacie prasowym.

Zgodnie ze strategią Orlenu na lata 2023-2026 aż 66 proc. wartości grupy ma być generowanych przez segmenty niezwiązane z przerobem ropy naftowej. Mowa tutaj o aktywnościach z zakresu energetyki odnawialnej, elektromobilności, biogazu i biometanu.

Co więcej, celem rebrandingu na rynkach zagranicznych jest stworzenie platformy dynamicznego rozwoju marki ORLEN oraz istotne podniesienie jej wartości poprzez unifikację brandów oraz uspójnienie doświadczenia klienta, które prowadzić będzie do wzrostu wartości marki

– dodano w komunikacie.

Zgodnie z planem zmiana nazwy spółki na Orlen nie pociągnie za sobą rezygnacji z dotychczasowego logo koncernu, które przedstawia czerwonego orła. Prezes Daniel Obajtek podkreślił, że dzięki temu cały proces modyfikacji nazwy odbędzie się bezkosztowo.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Czekają nas olbrzymie podwyżki za prąd?

Jeśli rząd odejdzie od zamrożenia cen energii, to w 2024 roku Polacy będą musieli zapłacić za prąd o wiele więcej niż dzisiaj.
2 MIN CZYTANIA

Polska stanie się regionalnym hubem energetycznym?

Polski rząd liczy na to, że dzięki rozwojowi Terminalu FSRU 2 w rejonie Gdańska, nasz kraj stanie się hubem energetycznym dla państw regionu.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA