Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze o wakacyjnej obniżce cen paliw dla klientów koncernu, którzy posiadają aplikację VITAY.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Daniela Obajtka zniżka dotyczy łącznie 150 litrów paliwa miesięcznie.

— Kryzys energetyczny i wojna za naszą wschodnią granicą powodują niestabilność na rynkach surowców i doprowadziły m.in. do wzrostu kosztów transportu oraz cen energii, z którymi mierzą się obecnie wszystkie kraje europejskie. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji naszych klientów, dlatego w ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, aby w tym wymagającym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze — powiedział prezes zarządu PKN Orlen. — Przygotowaliśmy letnią promocję, która pozwoli kierowcom taniej tankować na naszych stacjach. Wszystkie nasze procesy optymalizacyjne wspierane realnymi działaniami rządu powodują, że ceny paliw w Polsce od tygodni pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej i obecnie są niższe niż w Bułgarii czy Rumunii. Dokładamy starań, aby tak pozostało — dodał.

Warunki promocji Orlenu sa proste. Z niższych cen będą mogli skorzystać wszyscy zarejestrowani uczestnicy programu VITAY, którzy korzystają z tradycyjnej karty partnerskiej lub aplikacji mobilnej ORLEN VITAY. Każdy litr zatankowanego na Orlenie paliwa (benzyny i ON), zarówno z kategorii VERVA, jak i EFECTA, będzie objęty rabatem w wysokości 30 groszy w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie. Łącznie jeden uczestnik programu VITAY będzie mógł kupić promocyjnie 150 litrów na miesiąc. Jeszcze większy rabat dotyczy uczestników programu VITAY, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny. Oni będą mogli tankować paliwo tańsze o 40 groszy na litrze.

Daniel Obajtek wyjaśnił, że letnia promocja na stacjach Orlenu rozpocznie się w poniedziałek (27 czerwca) i będzie obowiązywać do końca wakacji.

Przypomnijmy, że aktualnie ceny paliw na większości stacji benzynowych w Polsce oscylują wokół 7,90 zł za litr. Najdroższa jest benzyna Pb98, która kosztuje nawet 8,50 zł za litr.

Poprzedni artykułForum Wizja Rozwoju – rozmowa z Pawłem Korczakiem
Następny artykułAtom gwarancją stabilnych i bezpiecznych dostaw energii