fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaBiznesOrlen ukarał stacje manipulujące cenami paliw

Orlen ukarał stacje manipulujące cenami paliw

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę polskie stacje benzynowe przeżywały w czwartek oblężenie, co skłoniło niektóre z nich do podniesienia cen paliw nawet do 10 zł za litr. Jak podaje RMF FM te stacje zostały już ukarane.

Według Krzysztofa Berendy z RMF FM koncerny paliwowe zerwały umowy z takimi stacjami.

„W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw” – pisał już wczoraj wieczorem na Twitterze prezes Orlenu Daniel Obajtek w reakcji na zdjęcia cen na stacjach w gminie Błaszki z łódzkiego.

RMF FM podał również zapewnienia polskich spółek paliwowych PKN Orlen, Grupy Lotos oraz PERN, które twierdzą, że są gotowe na każdy scenariusz, a Polska dysponuje odpowiednymi zapasami paliw oraz zdywersyfikowanymi źródłami dostaw ropy naftowej.

Według stacji dziś ceny paliw w Polsce wróciły do poziomu 5,4-5,6 zł za litr.

Źródło: RMF FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

Rośnie liczba jednoosobowych działalności gospodarczych

W pierwszym kwartale 2023 roku w Polsce zakładano więcej jednoosobowych firm niż ich likwidowano. Statystyki poprawiają Ukraińcy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA