W porównaniu z danymi z roku ubiegłego mocno rośnie wydobycie węgla. Niestety nie w polskich, a w chińskich kopalniach.

FelixMittermeier/Pixabay

W przeciwieństwie do absurdalnej polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej, której celem jest całkowite wyeliminowanie węgla jako źródła energii, wiodąca gospodarka świata inwestuje w kopalnie węgla i zwiększa wydobycie tego surowca. Jak informuje serwis chiny24.com, chińska Państwowa Administracja Energii zachęca do zwiększenia wydobycia węgla, aby zaspokoić rosnące potrzeby energetyczne zarówno przemysłu, jak i gospodarstw domowych.

Od 1 do 17 sierpnia br. wydobyto w Chinach 210 mln ton węgla, czyli średnio 12,33 mln ton dziennie, co oznacza wzrost wydobycia o 19,4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Czyli tyle węgla kamiennego, ile polskie kopalnie wydobywają rocznie, w Państwie Środka produkuje się w ciągu zaledwie 4,5 dnia!

Aktualnie dostawy węgla do chińskich elektrowni wynoszą ok. 8 mln ton dzienne. Elektrownie zmagazynowały w sumie już ponad 170 mln ton. Od początku stycznia do końca lipca br. wszystkie chińskie kopalnie dostarczyły 2,56 mld ton węgla. Oznacza to wzrost o 11,5 proc. rok do roku. 91 proc. tego surowca pochodzi z czterech głównych zagłębi węglowych Chin: z prowincji ShanXi, z Mongolii Wewnętrznej, z prowincji ShaanXi oraz XinJiang – podaje serwis chiny24.com.

Wcześniej informowaliśmy, że Chiny – nie oglądając się na bajki o globalnym ociepleniu – intensyfikują budowę elektrowni węglowych i zwiększają wydobycie o 300 mln ton węgla rocznie, co ma zapobiec niebezpieczeństwu braków energii:


Chiny zwiększają wydobycie węgla o, bagatela, 300 mln ton!

Poprzedni artykułJaponia niechętna wobec liberalnego podejścia do aborcji
Następny artykułZbrodnia bez kary. Wieluń – polska Guernica