fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesOto najlepsze miejsca do pracy w Polsce

Oto najlepsze miejsca do pracy w Polsce

Czternaście firm z Polski znalazło się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie. Dominują przedsiębiorstwa z branży IT.

Coraz więcej firm z całej Europy aspiruje do miana najlepszego miejsca pracy na Starym Kontynencie – podaje portal PulsHR. W tym roku w ankiecie przebadano 3350 firm z Europy, czyli o 12 proc. więcej niż rok temu.

Przedsiębiorstwa biorące udział w konkursie zostały podzielone na cztery kategorie: firm małych (10-49 pracowników), średnich (50-499 pracowników), dużych (od 500 pracowników) oraz firm międzynarodowych (co najmniej 1000 pracowników na świecie i co najmniej trzy zwycięstwa na listach krajowych w Europie).

Na pierwszym miejscu wśród firm dużych w rankingu Great Place To Work w Europie znalazła się holenderska spółka informatyczna AFAS Software, która awansowała aż o 16 pozycji. Najlepszym miejscem do pracy w Europie wśród firm średnich również jest firma z Europy – Blue Bricks, debiutujące przedsiębiorstwo informatyczne z Holandii. Wśród firm małych zwyciężyła natomiast turecki TrabzonPort. Najlepszą firmą międzynarodową po raz kolejny został DHL Express.

Jeśli chodzi o Polskę, to z naszego kraju wśród najlepszych 150 firm w Europie znalazło się 14 przedsiębiorstw. To lepszy wynik niż osiągnęły na przykład Norwegia lub Finlandia, ale gorszy od Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Na pierwszym miejscu wśród polskich firm dużych znalazła się Sii Polska, która uplasowała się na 9. pozycji. Kolejne były: SoftServe Poland (20. miejsce), Sollers Consulting (35. miejsce) oraz Objectivity (45. miejsce). PulsHR zaznacza, że wszystkie te firmy działają w branży IT.

Wśród firm średnich najlepszy wynik osiągnęła Idego Group, będąca na 19. miejscu, a pośród małych – Schwerlast Aleksandra Ledwig (4. miejsce). Pozostałe firmy z Polski, które znalazły się w rankingu Great Place to Work to polskie oddziały zagranicznych firm: Hilton, Cisco, Stryker, Hilti, Cadence, Novo Nordisk, Volkswagen Financial Services oraz Bacardi.

Źródło: PulsHR
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA