DHL Parcel Polska wśród firm dużych oraz Idego Group wśród firm małych i średnich zostały uznane najlepszymi miejscami pracy w konkursie Great Place to Work®.

Pexels.com

W tym roku do badania zgłosiło się 140 firm, czyli niemal o 50 proc. więcej niż rok temu. Wszystkie łącznie zatrudniają ponad 66 tys. ludzi. Najwięcej zgłoszonych firm należało do branży informatycznej (30 proc.), a kolejne były firmy produkcyjne (16 proc.) oraz farmaceutyczne (11 proc.).

– Cieszy nas, że tak wiele firm zasłużyło w tym roku na tytuł Najlepszego Miejsca Pracy™. Potwierdzają to osoby zatrudnione w wyróżnionych organizacjach, bo jak wiadomo w metodologii Great Place to Work® głos pracowników jest najważniejszy. Aż 87 proc. z nich potwierdziło, że pracuje w świetnym miejscu pracy. Jest to wynik lepszy o kilka punktów procentowych od zeszłorocznego – powiedziała Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work®. – Warto też wspomnieć, że w przypadku listy firm przyjaznych milenialsom odsetek ten poszybował aż do 94 proc. Aby dostrzec, jak trudna jest droga do osiągnięcia przez firmy takich wyników wystarczy porównać je z danymi z sondażu ogólnopolskiego. W przypadku średniej krajowej zaledwie połowa pracowników (51 proc.) była skłonna zgodzić się z twierdzeniem, że ich firma jest świetnym miejscem pracy – dodała.

Wśród firm zatrudniających do 500 osób na pierwszym miejscu uplasowała się Idego Group z branży IT. Kolejne były Tradedoubler Sp. z o.o. (media) oraz Bristol Myers Squibb w Polsce (biotechnologia i farmaceutyka). Jeśli natomiast chodzi o firmy duże, czyli zatrudniające ponad pół tysiąca ludzi, to zwyciężyła DHL Parcel Polska (Transport), a następne były Cisco Poland oraz Sii Polska z sektora informatycznego.

Great Place to Work® spytał też o opinię pracowników z pokolenia Y i w ten sposób Najlepszym Miejscem Pracy™ dla milenialsów okazała się Idego Group, która wyprzedziła Grupę Coraz Lepsza Firma S.A. (edukacja i szkolenia) oraz Tradedoubler Sp. z o.o.

Poprzedni artykułRecepta na sukces eksportowy do Szwecji [WYWIAD]
Następny artykułPo pierwsze „nie kradnij!” [Wspomnienie Jana Michała Małka]