Firma InPost wprowadza nową usługę Elektro Zwroty, czyli zwrot używanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W ten sposób można zadbać o prawidłowy recykling lub nadać drugie życie niepotrzebnej elektronice. Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na paczce i nadać w jednym z ponad 15 tys. paczkomatów, bez żadnych dodatkowych warunków i opłat. W ten sposób można oddać laptopy, komputery, telefony, tablety, małe AGD, radia, sprzęt audio, wideo, fotograficzny, elektronarzędzia, zabawki elektroniczne, a nawet drony czy sprzęt sportowy.

Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny, dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Sprzęt trafi do specjalistycznej firmy, gdzie będzie sprawdzany pod kątem sprawności i możliwości ponownego wykorzystania. Jeżeli usterki lub wady pozwalają na zachowanie pierwotnej funkcji urządzenia, a koszty jego serwisu nie przekraczają kosztów wytworzenia, produkt może zostać ponownie wprowadzany do obiegu. Jeżeli natomiast sprzęt nie nadaje się do ponownego użycia, zostanie przekazany do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu. Dzięki temu możliwe będzie odzyskanie z niego ponad 80 proc. materiałów, które posłużą do budowy nowych urządzeń.

„Po raz kolejny – brawo InPost! Biznes znów pokazuje, jak można radzić sobie z niektórymi – nawet środowiskowymi – problemami” – skomentowało na swoim profilu w mediach społecznościowych Centrum Kapitalizmu.

Poprzedni artykułIdea 3W wkracza w etap realizacji
Następny artykułWino, szczepionki i propaganda