fbpx
środa, 22 maja, 2024
Strona głównaBiznesPandemia zmienia oczekiwania wobec pracowników

Pandemia zmienia oczekiwania wobec pracowników

Zmieniają się oczekiwania kompetencyjne wobec pracowników, którzy żeby być atrakcyjnymi na rynku pracy często będą musieli myśleć o przekwalifikowaniu — czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Z przytaczanego przez dziennik badania firmy Gartner wynika, że prawie co trzecia umiejętność wymagana przez pracodawców w 2018 r. nie będzie już potrzebna w 2022 r. Powodem gwałtownych zmian jest pandemia Covid-19, która przyspieszyła transformację cyfrową gospodarki i modelu pracy w firmach. W efekcie, w 2022 r. aż dla aż 58 proc. szefów HR priorytetem u pracowników będzie umiejętność budowania kluczowych kompetencji, a dla 48 proc. zarządzanie zmianą.

Trudnym zadaniem dla pracodawców na pewno będzie pozyskanie talentów, których coraz bardziej zaczyna brakować. W związku z tym sporo firm postawi na rozwój już zatrudnionych pracowników, co będzie też wyzwaniem dla kierowników, którzy też będą musieli popracować nad własną luką w kompetencjach.
— Jeśli chcesz, żeby twoi pracownicy się dostosowali i nauczyli nowych umiejętności, musisz przyjąć to samo podejście — powiedziała na łamach „Rzeczpospolitej” Jolanta Jakóbczyk, menedżer z zespołu People Advisory Services w firmie EY.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA