fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKraj„Paragony grozy” to szkodliwy wymysł?

„Paragony grozy” to szkodliwy wymysł?

Północna Izba Gospodarcza apeluje, aby porzucić niezrozumiałe kompleksy i przestać się wstydzić polskiej turystyki.

Prezes Północnej Izby Gospodarczej Hanna Mojsiuk zaapelowała, aby przestać straszyć Polaków drożyzną w polskich miejscowościach turystycznych. W jej opinii jest to działanie niezrozumiałe i szkodliwe dla całego sektora turystycznego.

Szefowa Izby wskazała, że dzisiaj turystyka stanowi aż 15 proc. zachodniopomorskiego PKB i zniechęcanie turystów do przyjeżdżania nad polskie morze sprawia, że tamtejsi przedsiębiorcy tracą klientów.

Ile można narzekać na paragony grozy? Ile można zwracać uwagę na najdroższe oferty, jakie oferują hotele w regionie? Jeżeli ktoś ma ochotę na weekend w Hiltonie, to oczywiście ma do tego prawo, ale w Kołobrzegu, Świnoujściu czy w Międzyzdrojach można wypocząć za naprawdę rozsądne pieniądze. Na polską turystykę w ostatnich dwóch latach prowadzona jest niezrozumiała dla mnie nagonka. Efekt jest taki, że turystów z Polski jest w tym roku mniej nad polskim morzem. To sytuacja dla mnie zaskakująca i niezrozumiała

– powiedziała Hanna Mojsiuk.

Zdaniem przedstawicielki biznesu Polska nie powinna wstydzić się swojego pasa nadmorskiego, a polskie kurorty nie są gorsze od albańskich, bułgarskich i niektórych hiszpańskich.

Paragony grozy to nagonka?

W podobnym tonie wypowiedział się prezes oddziału Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu Piotr Kośmider, który wskazał, że polskie morze jest doceniane przez turystów z zagranicy, którzy nie tylko chwalą jakość i atrakcyjność hoteli, ale też czystość kurortów. Jednocześnie odniósł się on do tematu paragonów grozy, które także jego zdaniem są nagonką na przedsiębiorców.

To krzywdzące, bo sprawdziłem dokładnie ceny w Mielnie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach czy w Świnoujściu i nie ma mowy o tym, by były one radykalnie podwyższone w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ceny usług hotelowych są nawet niższe niż przed rokiem. Musimy więc głośno krzyczeć, że Bałtyk jest piękny, że warto tu przyjechać i korzystać z naszych atrakcji

– powiedział Piotr Kośmider.

Według danych Północnej Izby Gospodarczej tegoroczny sezon dla nadmorskich przedsiębiorców jest trudniejszy, a obłożenie w hotelach waha się od 50 do 90 proc., czyli jest mniejsze niż w pandemicznym roku 2021. Według branży nie jest to skutek wyższych cen, które mocno się nie zmieniły, a właśnie opisywanej nagonki.

Źródło: Północna Izba

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

Produkujemy coraz mniej stali

W 2023 roku produkcja stali w Polsce mocno pikuje w dół, a spadek jest prawie najwyższy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Skarbówka pójdzie na rękę przedsiębiorcom

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany, którą mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom z punktu widzenia realizacji obowiązków podatkowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA