fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaBiznesPARP ogłasza nowy konkurs. Firmy ze wschodu Polski mogą zyskać pieniądze

PARP ogłasza nowy konkurs. Firmy ze wschodu Polski mogą zyskać pieniądze

Dzisiaj ruszył konkurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pod tytułem „Wzornictwo w MŚP”.

Uruchomiony przez PARP konkurs „Wzornictwo w MŚP” jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Jego celem jest kompleksowe wsparcie firm z sektora MŚP w kwestiach marketingowych. To już drugi w tym roku program PARP skierowany do przedsiębiorców z Polski Wschodniej.

W konkursie można zyskać nawet 3 miliony złotych

Konkurs „Wzornictwo w MŚP” jest skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej, a konkretnie w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim oraz części mazowieckiego bez regionu stołecznego i powiatów ościennych.

W konkursie mogą wziąć udział firmy, którym zależy na uzyskaniu wsparcia w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych w celu lepszego dostosowania ich oferty do potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz zwiększenia atrakcyjności ich produktów i usług. Według PARP może to przyczynić się do poprawienia konkurencyjności takich przedsiębiorców.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera rozwój i wdrażanie strategii wzorniczej w firmach na wielu płaszczyznach i od wielu lat. W historii naszej działalności wielokrotnie pojawiały się już oferty dla przedsiębiorców dotykające tego obszaru. Świadczą o tym liczne, z powodzeniem zrealizowane projekty beneficjentów, dofinansowane z Funduszy Europejskich m.in. w ramach konkursów „Design dla przedsiębiorców”, „Wzór na konkurencję” czy „Granty na dizajn”. Na ich wsparcie przeznaczyliśmy blisko 1 mld złotych

– powiedział prezes PARP, Dariusz Budrowski.

W ramach oferty skierowanej konkretnie do regionu Polski Wschodniej wzornictwo wspierane jest już kolejny raz. Efektywny proces wzorniczy pozwala na wdrożenie nowych rozwiązań produktowych np. w zakresie wyglądu i funkcjonalności – przykładami mogą być przedmioty codziennego użytku jak linie mebli, linie odzieżowe czy opakowania spożywcze. „Wzornictwo w MŚP”, którego budżet w tym naborze wynosi 100 mln złotych, to okazja dla przedsiębiorców, by szerzej i lepiej prezentować swoje świetne pomysły rynkowi

– dodał.

Maksymalne dofinansowanie, jakie będzie można uzyskać wyniesie aż 3 miliony złotych, a minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu to 200 tys. zł. Wkład własny wynosi minimum 15 proc.

Wnioski w ramach programu będzie można składać od 9 maja do 29 sierpnia 2023 r. do godz. 16:00.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA