fbpx
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaTransportParyż zakazuje elektrycznych hulajnóg

Paryż zakazuje elektrycznych hulajnóg

E-hulajnogi robią coraz większy bałagan na ulicach europejskich miast. Po przeprowadzeniu referendum w tej sprawie 1 września br. weszły w życie przepisy, która zakazały hulajnóg elektrycznych w stolicy Francji.

W Paryżu przeprowadzono referendum, w którym aż 89 proc. głosujących uznało, że z e-hulajnogami więcej jest strat niż zysków i należy zakazać ich używania. Władze Paryża wzięły pod uwagę wyniki plebiscytu, mimo że wzięło w nim udział zaledwie 8 proc. mieszkańców stolicy Francji – informuje serwis bizblog.spidersweb.pl.

Wspólne hulajnogi elektryczne mają potencjał, aby stać się częścią szerszej gamy zrównoważonych rozwiązań transportowych w miastach, ale ich wdrożenie musi zostać osadzone w lokalnych strategiach planowania, przepisach i procedurach egzekwowania prawa

uważa Peter Staelens, dyrektor ds. mobilności w Eurocities.

Inni idą śladem Paryża

Prawdopodobnie inne miasta pójdą śladem władz Paryża. Elke Van den Brandt, minister mobilności Regionu Stołecznego Brukseli, stwierdził, że jeżeli w ciągu roku nie uda się uregulować kwestii bezpieczeństwa e-hulajnóg, to będą rozważane bardziej rygorystyczne działania. Bruksela już wcześniej wprowadziła regulacje ograniczające ruch hulajnóg elektrycznych. Zakazano jeździć nimi po chodnikach i wprowadzono ograniczenia prędkości do 8 km/h w strefach dla pieszych i 20 km/h na drogach.

Także inne miasta wprowadzają regulacje dotyczące hulajnóg elektrycznych, które porzuca się byle gdzie. W Rzymie jest zakaz korzystania z nich dla osób poniżej 18. roku życia. Władze Helsinek chcą wymusić parkowanie wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Z kolei w Rydze planuje się nadanie e-hulajnogom tablic rejestracyjnych.

Źródło: bizblog.spidersweb.pl

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kolejny przykład marnotrawstwa i generowania strat przez dotacje

Wielomilionowa sieć szkieletowa szerokopasmowego internetu, zbudowana przy współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej, pozostaje niewykorzystana i generuje coroczne straty.
2 MIN CZYTANIA

Trzecia siła z największą konwencją w Spodku

W sobotę 23 września Konfederacja zorganizowała największą konwencję partyjną tego sezonu wyborczego. Katowicki Spodek był niemal pełny kandydatów na parlamentarzystów i działaczy z całej Polski (ostatni raz takie tłumy w Spodku widziałem kilka lat temu na koncercie Kultu). Tym razem pierdyliardy złotych już nie leciały na publikę, ale nie zabrakło efektów specjalnych. Najważniejsza jest jednak merytoryka.
6 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA