fbpx
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaBiznesPasażerowie zatopionej łodzi podwodnej zapłacili po milion złotych za rejs w pobliże...

Pasażerowie zatopionej łodzi podwodnej zapłacili po milion złotych za rejs w pobliże Titanica

Aby zobaczyć wrak Titanica trzeba wydać potężne pieniądze, za które dostaniemy rejs w klaustrofobicznych i spartańskich warunkach ryzykując własne życie.

Pięciu pasażerów łodzi podwodnej Titan zginęło podczas podróży na głębokości prawie czterech tysięcy metrów. Zgodnie z ostatnimi informacjami podanymi przez przedsiębiorstwo będące właścicielem jednostki oraz amerykańską straż przybrzeżną zlokalizowano fragmenty Titana, które świadczą o tym, że doszło do katastrofy.

Firma OceanGate Expeditions organizowała podwodne rejsy w pobliże wraku Titanica na Oceanie Atlantyckim od 2021 roku. Odbywały się w niewielkiej łodzi Titan, wykonanej z włókna węglowego i tytanu. Na jej pokładzie mieściło się pięć osób, w tym dwóch członków załogi i trzech klientów. Było tam tak mało przestrzeni, że musieli siedzieć na podłodze obok siebie z podkulonymi nogami. Jedynym oddzielonym pomieszczeniem była mikroskopijna toaleta.

Koszt wyprawy to 250 tysięcy dolarów (czyli ok. milion złotych) od osoby. Cała wyprawa trwała 10 dni, z tego 8 jest spędzanych podczas podróży większym statkiem w odpowiednie miejsce na Oceanie Atlantyckim, gdzie przeprowadzano przygotowania oraz szkolenie klientów. Samo zejście do wraku Titanica trwa dwie godziny. Wśród uczestników takich  rejsów byli naukowcy zajmujący się badaniem dna morskiego, byli kosmonauci czy doświadczeni odkrywcy, mający za sobą wiele podobnych wypraw.

OceanGate Expeditions informował swoich klientów, że aby wziąć udział w podróży, nie muszą wcześniej zdobywać żadnego specjalnego doświadczenia. Na pokładzie zaginionej jednostki znajdował się Stockton Rush – założyciel i twórca OceanGate Expeditions.

oceangate.com, oceangateexpeditions.com, forbes.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Firmy technologiczne wydają setki milionów euro na lobbing w Brukseli

Największe technologiczne przedsiębiorstwa całego świata nie oszczędzają na funduszach, dzięki którym wywierają wpływ na kształt procesów legislacyjnych w unijnych instytucjach.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe firmy są wykańczane

Nie jest to dobry czas dla drobnej przedsiębiorczości. Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają coraz gorszą sytuację. Wiele z nich znajduje się w fazie „pełzającej likwidacji”.
2 MIN CZYTANIA

Rosjanie trafili polską fabrykę okien

W trakcie rosyjskiego ostrzału Lwowa trafiona została fabryka okien polskiego przedsiębiorstwa Fakro.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia znalazła sposób na to, by mieć nowe źródło dochodu

Komisja Europejska przygotowała przepisy, które pozwolą na zasilenie unijnego budżetu dodatkowymi środkami od państw członkowskich, w których swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje.
< 1 MIN CZYTANIA

Kokaina będzie najważniejszym towarem eksportowym Kolumbii

Polityka narkotykowa lewicowego prezydenta Kolumbii doprowadziła do sytuacji, w której wartość produkcji i eksportu kokainy z tego państwa bije historyczne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA

Ukraińska gospodarka będzie się rozwijać szybciej niż gospodarka polska

Ukraińskie władze przyjęły projekt budżetu na kolejny rok, który zakłada znaczny wzrost wydatków państwa związany głównie z prowadzonym konfliktem zbrojnym.
< 1 MIN CZYTANIA