Prezes PGNiG Paweł Majewski zrezygnował ze stanowiska. Jak powiedział, jego misją w PGNiG było budowanie stabilnej pozycji spółki jako filaru nie tylko bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale także filaru koncernu multienergetycznego.

paweł majewski prezes pngig - o cenach gazu w 2024 - grafika wpisu
Fot. Jacek Sasin/Forum Polskiej Gospodarki

Jak poinformowało PGNiG, Paweł Majewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PGNiG w piątek, ze skutkiem na dzień 8 kwietnia 2022 r. Spółka nie podała powodów rezygnacji.

– Moim celem było także zapewnienie Polakom bezpieczeństwa energetycznego, szczególnie podczas kryzysu spowodowanego działalnością Rosji – podkreślił Majewski. – Wspólnie z rządem podjęliśmy szereg działań prawnych, które uniemożliwiły uruchomienie Nord Stream 2 – przypomniał, dodając, że jest przekonany, że ten projekt już nigdy nie zostanie wznowiony.

Paweł Majewski powiedział też, że „symbolicznym podsumowaniem” jego misji była prezentacja wyników finansowych spółki za 2021 r. – Mimo ekstremalnie trudnych warunków rynkowych Grupa wypracowała ponad 15,5 mld zł zysku operacyjnego EBITDA, a więc o 2,5 mld więcej niż w 2020 r. – przypomniał.

– Ubiegły rok udowodnił, że dzięki determinacji i pracy całego zespołu PGNiG potrafi efektywnie działać w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Bardzo dobre wyniki spółki wzięły się z trudnych, ale dobrych decyzji – zaznaczył.

Jak dodał Majewski, zwieńczeniem bardzo ważnego etapu w budowie multienergetycznego koncernu była ubiegłotygodniowa zgoda UOKiK. 15 marca prezes UOKiK zgodził się na warunkowe przejęcie PGNiG przez PKN Orlen.

Paweł Majewski był prezesem PGNiG od 10 listopada 2020 r. Wcześniej, od 2 lutego 2020 r. był prezesem Grupy LOTOS.

PAP

Poprzedni artykułBaj baj, Polski Ładzie!
Następny artykuł„Zmiany podatkowe wychodzą naprzeciw postulatom pracowników i przedsiębiorców”