PGE Polska Grupa Energetyczna, w związku z sytuacją na Ukrainie, powołała Zespół Kryzysowy. Celem jego prac jest stałe monitorowanie zagrożeń i identyfikacja potencjalnych ryzyk.

Fot. Grupa PGE SA

– PGE jako największa spółka energetyczna, która działa na obszarze obejmującym 40 proc. terytorium Polski, w tym na obszarach przy wschodniej granicy, jest szczególnie odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Kluczowe dla nas jest zabezpieczenie ciągłości działania elektrowni i elektrociepłowni oraz infrastruktury dystrybucyjnej, tak aby zapewnić nieprzerwane dostawy energii elektrycznej i ciepła do mieszkańców i przedsiębiorstw – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej – Ciągłość pracy i produkcja energii nie są zagrożone – dodaje.

W ramach prac Zespołu Kryzysowego w pierwszej kolejności będzie prowadzony monitoring, obejmujący bezpieczeństwo wytwarzania i dostaw energii oraz ochronę infrastruktury krytycznej i infrastruktury informatycznej. Do zadań Zespołu należeć będzie również podejmowanie działań minimalizujących ryzyko wystąpienia sytuacji kryzysowej, przygotowanie Spółki na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz planowanie, organizacja i koordynowanie prac zapewniających ciągłość działania Spółki i Grupy PGE.

Poprzedni artykułCoraz mniej zadłużonych Polaków. Zobacz, o ile skurczyły się nasze zobowiązania
Następny artykułPo rosyjskiej inwazji na Ukrainę cena surowców gwałtownie rośnie. Najbardziej gaz i ropa!