fbpx
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaBiznesPGNiG wnioskuje do Gazpromu

PGNiG wnioskuje do Gazpromu

PGNiG skierowało wniosek do Gazpromu o obniżenie cen gazu w kontrakcie jamalskim.

Wiadomo, że chodzi o modyfikację wniosku z listopada 2020 roku, która także dotyczyła redukcji ceny gazu w ramach kontraktu na sprzedażę tego surowca zawartego z Polską w dniu 25 września 1996 roku. PGNiG chce aby Gazprom przy rewizji ceny wziął pod uwagę obecną sytuację rynkową.

– Jesteśmy świadkami bezprecedensowych podwyżek cen gazu w całej Europie. Ta wyjątkowa sytuacja daje nam podstawy do renegocjacji warunków cenowych, które zostały zapisane w kontrakcie jamalskim. W naszej opinii jest miejsce na obniżkę cen gazu dostarczanego dla PGNiG – oświadczył cytowany przez rosyjską agencję TASS prezes zarządu PGNiG Paweł Majewski.

PGNiG ma nadzieję, że Gazprom zaproponuje nowe stawki już od 1 listopada 2021 roku.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA