fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesPiekarze apelują do rządu

Piekarze apelują do rządu

Polscy piekarze ostrzegają, że wysokie ceny gazu sprawią, że chleb będzie towarem luksusowym.

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem” apeluje do rządu, aby ten zamroził ceny gazu. Jak podaje Portal Spożywczy doszło już nawet do spotkania Ryszarda Jaśkowskiego z KZRSS „Społem” z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz wicemarszałkiem Piotrem Zgorzelskim, podczas którego rozmawiano o objęciu piekarni ustawą gazową.

Związkowcy, w celu wzmocnienia swojej pozycji, wzywają (na Twitterze) do podpisania apelu w obronie piekarni. Przedstawiciel Społem Ryszard Jaśkowski na antenie TV Trwam alarmował, że jeśli ceny gazu nie zostaną zamrożone, to chleb ważący 900 gram będzie kosztował nawet 15 złotych, a nie może przecież dojść do sytuacji, w której pieczywo jest towarem luksusowym.

Poza apelem do rządu, KZRSS chce też stworzyć pozapartyjną koalicję ponad podziałami „Za chlebem”, której głównym celem będzie wspieranie walki o niższe ceny gazu.

„Zarząd Związku nie zaprzestanie działań zmierzających do lobbowania w kierunku uzyskania korzystnych dla piekarń zapisów w ustawie. Potrzebujemy nagłośnienia problemu wysokich cen pieczywa w Polsce m.in. w mediach społecznościowych czy w krajowej i lokalnej prasie. Prosimy o zbieranie podpisów również od klientów. Ważne, aby załączone plakaty zawisły w witrynach sklepowych. Prosimy o zdjęcia takich witryn” – napisano w komunikacie na stronie związkowców.

Źródło: Portal Spożywczy, KZRSS „Społem”

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT – wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Sektor „skazany na rozwój” powoli zaczyna być ofiarą własnego sukcesu. Jego długi wynoszą obecnie 264 mln zł, ale jeszcze więcej, bo prawie 400 mln zł, firmy informatyczne muszą odzyskać od swoich klientów.
4 MIN CZYTANIA

Nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla małych sklepów. Ich liczba systematycznie maleje

Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA