fbpx
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaBiznesPiekarze apelują do rządu

Piekarze apelują do rządu

Polscy piekarze ostrzegają, że wysokie ceny gazu sprawią, że chleb będzie towarem luksusowym.

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem” apeluje do rządu, aby ten zamroził ceny gazu. Jak podaje Portal Spożywczy doszło już nawet do spotkania Ryszarda Jaśkowskiego z KZRSS „Społem” z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz wicemarszałkiem Piotrem Zgorzelskim, podczas którego rozmawiano o objęciu piekarni ustawą gazową.

Związkowcy, w celu wzmocnienia swojej pozycji, wzywają (na Twitterze) do podpisania apelu w obronie piekarni. Przedstawiciel Społem Ryszard Jaśkowski na antenie TV Trwam alarmował, że jeśli ceny gazu nie zostaną zamrożone, to chleb ważący 900 gram będzie kosztował nawet 15 złotych, a nie może przecież dojść do sytuacji, w której pieczywo jest towarem luksusowym.

Poza apelem do rządu, KZRSS chce też stworzyć pozapartyjną koalicję ponad podziałami „Za chlebem”, której głównym celem będzie wspieranie walki o niższe ceny gazu.

„Zarząd Związku nie zaprzestanie działań zmierzających do lobbowania w kierunku uzyskania korzystnych dla piekarń zapisów w ustawie. Potrzebujemy nagłośnienia problemu wysokich cen pieczywa w Polsce m.in. w mediach społecznościowych czy w krajowej i lokalnej prasie. Prosimy o zbieranie podpisów również od klientów. Ważne, aby załączone plakaty zawisły w witrynach sklepowych. Prosimy o zdjęcia takich witryn” – napisano w komunikacie na stronie związkowców.

Źródło: Portal Spożywczy, KZRSS „Społem”

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców i rolników

Jak co tydzień publikujemy informacje o już dostępnych – lub zapowiadanych – formach wsparcia dla MŚP.
3 MIN CZYTANIA

Rośnie liczba jednoosobowych działalności gospodarczych

W pierwszym kwartale 2023 roku w Polsce zakładano więcej jednoosobowych firm niż ich likwidowano. Statystyki poprawiają Ukraińcy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA