Polscy piekarze ostrzegają, że wysokie ceny gazu sprawią, że chleb będzie towarem luksusowym.

summa/Pixabay

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem” apeluje do rządu, aby ten zamroził ceny gazu. Jak podaje Portal Spożywczy doszło już nawet do spotkania Ryszarda Jaśkowskiego z KZRSS „Społem” z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz wicemarszałkiem Piotrem Zgorzelskim, podczas którego rozmawiano o objęciu piekarni ustawą gazową.

Związkowcy, w celu wzmocnienia swojej pozycji, wzywają (na Twitterze) do podpisania apelu w obronie piekarni. Przedstawiciel Społem Ryszard Jaśkowski na antenie TV Trwam alarmował, że jeśli ceny gazu nie zostaną zamrożone, to chleb ważący 900 gram będzie kosztował nawet 15 złotych, a nie może przecież dojść do sytuacji, w której pieczywo jest towarem luksusowym.

Poza apelem do rządu, KZRSS chce też stworzyć pozapartyjną koalicję ponad podziałami „Za chlebem”, której głównym celem będzie wspieranie walki o niższe ceny gazu.

„Zarząd Związku nie zaprzestanie działań zmierzających do lobbowania w kierunku uzyskania korzystnych dla piekarń zapisów w ustawie. Potrzebujemy nagłośnienia problemu wysokich cen pieczywa w Polsce m.in. w mediach społecznościowych czy w krajowej i lokalnej prasie. Prosimy o zbieranie podpisów również od klientów. Ważne, aby załączone plakaty zawisły w witrynach sklepowych. Prosimy o zdjęcia takich witryn” – napisano w komunikacie na stronie związkowców.

Źródło: Portal Spożywczy, KZRSS „Społem”

Poprzedni artykułW Polsce jak w Ameryce
Następny artykułCo z tym wiekiem emerytalnym?