fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaArchiwumPiS przedstawia "piątkę dla zdrowia"

PiS przedstawia „piątkę dla zdrowia”

– My mamy wizję państwa, nie z dykty, nie państwa teoretycznego, nie państwa, które ma ciągłą niemożność. My chcemy państwa silnego, państwa sprawczego, państwa, które się opiekuje i dba o godność każdego człowieka, nie tylko tego z dużych ośrodków i wielkich miast, ale z małych miejscowości, średnich miast i z każdej wsi – powiedział w sobotę, 28 września minister zdrowia Łukasz Szumowski, który uczestniczy w Opolu w konwencji PiS. – Dla nas państwo nie może być bezdusznym aparatem. (…) Państwo ma być oparte o wartości, o rodzinę. (…) Jesteśmy wiarygodni, realizowaliśmy to, co deklarowaliśmy" – podkreślał.

Wcześniej Jarosław Kaczyński podczas konwencji okręgowej w Radomiu podkreślał, że Polska musi mieć dobrą służbę zdrowia na poziomie zachodnioeuropejskim. – To też wielki cel naszej polityki. Wydatki na ten cel, to musi być przeszło 6 procent PKB – mówił. Podczas spotkania wyborczego we Włocławku wskazywał zaś, że PiS realizuje plan, który ma – jego zdaniem – doprowadzić do przeznaczania 150-160 mld zł rocznie na służbę zdrowia.

Wspomniane 160 mld zł na służbę zdrowia do 2024 r. to pierwszy punkt zdrowotnego programu PiS.

Drugim elementem jest założenie Funduszu Modernizacji Szpitali. Środki z niego w zapowiadanej przez PiS wysokości 2 mld zł przeznaczane będą na remonty i wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt.

PiS chce też zapewnić każdemu Polakowi cyklicznie wykonywanych badań kontrolnych. Taki pakiet ma być indywidualny, czyli dostosowany do wieku, płci, stanu zdrowia pacjenta.

Ostatnim zagadnieniem na liście "Piątka dla zdrowia" jest reorganizacja działającego od lat 70. Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Podczas konwencji programowej w Lublinie, która odbyła się na początku września liderzy PiS, w tym Kaczyński, Morawiecki i Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Wśród zapowiedzi znalazły się m.in. te dotyczące podwyższenia płacy minimalnej oraz "13" i "14" emerytury.

Opolska konwencja będzie trzecią z kolei konwencją tematyczną. Pierwsza dotycząca rodziny odbyła się w Łodzi. Kolejna, poświęcona rozwojowi gospodarczemu – w Katowicach. Jak mówił w piątek pełnomocnik wyborczy i szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, ostatnia z cyklu konwencji tematycznych będzie dotyczyła spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich i odbędzie się w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA