Na konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji wypunktowali brak pomysłów partii rządzącej na poradzenie sobie z rekordowo wysoką inflacją.

Poseł Robert Winnicki zwrócił uwagę, że na konwencji PiS nie padły “żadne konkretne zapowiedzi walki z drożyzną, walki z inflacją” i że Jarosław Kaczyński przez godzinę zdążył tylko wydusić wspomnienie o jakichś “guzikach antyinflacyjnych”.

– Żadnego konkretu, żadnej zdecydowanej zapowiedzi, nie padło nic. To jest naprawdę szokujące. Najważniejsza osoba dzisiaj de facto w państwie w sytuacji ostrego kryzysu, którego doświadczają wszystkie polskie rodziny, ale zwłaszcza te najuboższe nie jest w stanie z siebie nic wydusić. Żadnej recepty dotyczącej tego jak rząd będzie walczyć z inflacją. To jest druzgocące – powiedział poseł Winnicki.

Polityk przypomniał także, że Konfederacja taki plan przygotowała, wskazując na trzy ustawy – Tanie Paliwo, Tani Prąd i Tani Węgiel, które są odpowiedzią na to, jak można radzić sobie z problemami inflacyjnymi.

Członek Rady Liderów Konfederacji Włodzimierz Skalik wskazał, że na tej “sobotniej akademii ku czci PiS (…) pan wicepremier Kaczyński w zasadzie chwalił się tylko jednym, tym co wyróżnia PiS, rozdawnictwem. Chwalił się, jak wiele miliardów zostało wydanych przez ostatnie lata, ale nie wspomniał, że dług publiczny, także ten poza kontrolą parlamentu, osiągnął już 1700 miliardów złotych”.

– Jedyny przycisk antyinflacyjny mają wyborcy i z całą pewnością użyją tego przycisku przy najbliższej okazji, by odsunąć prawdziwe źródło inflacji i szalejącej drożyzny – skwitował Skalik.

Poprzedni artykułPapierosy produktem luksusowym
Następny artykułCzy sojusznik Putina wejdzie do Unii Europejskiej?