Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na prezesa zarządu banku, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Rościszewski będzie kierował pracami zarządu PKO Banku Polskiego.

pko bp nowy prezes Jan Emeryk Rościszewski - grafika wpisu
Fot. PAP/Radek Pietruszka

– To dla mnie wielkie wyróżnienie i wymagające wyzwanie. Podejmuję je z pokorą i ze świadomością ogromnej odpowiedzialności jaka wiąże się ze sterowaniem organizacją o takiej skali. W najbliższej perspektywie w banku skupimy się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej. Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji – powiedział Jan Emeryk Rościszewski.

Jan Emeryk Rościszewski od lipca 2016 roku kierował w PKO Banku Polskim Obszarem Rynku Detalicznego obsługującym 11 milionów klientów. To właśnie w tym segmencie działalności banku szczególnie widoczne są efekty transformacji cyfrowej, która systematycznie zmienia Grupę PKO Banku Polskiego w zwinną organizację wyposażoną w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W efekcie tej transformacji obecnie prawie 75 proc. klientów korzysta z usług banku za pośrednictwem kanałów zdalnych.

Rościszewski pełnił też funkcje w radach nadzorczych spółek należących do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego: PKO Leasing, PKO Faktoring, PKO Bank Hipoteczny, PKO TFI, PKO Towarzystwo Ubezpieczeń oraz PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń.

PAP

Poprzedni artykułW czasie Tygodnia Przedsiębiorcy będzie o czym rozmawiać
Następny artykułCena bitcoina gwałtownie spada, ale już niedługo może on zostać pełnoprawnym środkiem płatniczym