fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKrajPłace w przemyśle wzrosną. Sprawdź o ile

Płace w przemyśle wzrosną. Sprawdź o ile

Mimo prognoz o zbliżającej się recesji pracodawcy z sektora przemysłowego zakładają wzrost płac o co najmniej 10 proc. – wynika z badania Grafton Recruitment we współpracy z Gi Group.

Jeśli chodzi o pracowników niższego szczebla, to oni mogą liczyć na podwyżki rzędu 12 proc., specjaliści – 10 proc., a kadra zarządzająca i kierownicza może się spodziewać wzrostu płac na poziomie 7 proc. Jeśli chodzi o wysokie stanowiska, to na najwyższe podwyżki mogą liczyć specjaliści od badań i rozwoju, bo mowa tutaj o 13,5 proc.

Co ciekawe, ogólnie najwyższe podwyżki są przewidywane dla pracowników produkcji – mogą przekroczyć nawet 20 proc. Mowa tutaj np. o pracownikach magazynu, operatorach wózków widłowych lub operatorach maszyn. Osoby zarabiające najmniej dostaną największe procentowo podwyżki w związku z rosnącą inflacją, sprzężoną z dużym popytem na ich umiejętności.

Podwyżki płac są przewidywane zarówno dla inżynierów różnych specjalizacji, jak i pracowników działów wsparcia (back office) oraz zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych. Dla przykładu, wykwalifikowany pracownik produkcji kategorii Chemia & FMCG z Dolnego Śląska może zarabiać do 5 tys. zł brutto, specjalista ds. controllingu do 10 tys. zł brutto, a spedytor do 8,5 tys. zł brutto.

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA