fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaKrajPo co było to całe przedstawienie z wotum zaufania dla rządu?

Po co było to całe przedstawienie z wotum zaufania dla rządu?

Wotum zaufania lub nieufności dla premiera i rządu składa się w Sejmie zwykle w dwóch wypadkach: niepewności trwania urzędującego własnego gabinetu, aby potwierdzić jego trwanie; bądź woli odwołania go, gdy ma się już zebraną większość do obalenia rządu. Dzisiaj krok rządzących nie był podyktowany żadną z tych przesłanek.
Dlatego tak bardzo zaskoczył opozycję.

Z informacji portalu fpg24.pl wynika, że właśnie o to miało chodzić. A głównie o to, by opozycję chwilowo pogubić. Przynajmniej na kilka dni. Dni, w których nie będzie się mówić w mediach o wzroście notowań Rafała Trzaskowskiego, ale co innego zajmie przekaz. I to się najwyraźniej udało.

– Ostatnio prezydent mówił 8 minut o sukcesach rządów Zjednoczonej Prawicy, o planach dotyczących wielkich inwestycji. A potem relacji z tego było 10-30 sekund w programach – tłumaczył nam jeden z członków sztabu wyborczego urzędującego prezydenta.

Stąd postanowiono zagrać va banque. Sztabowcom potrzebne było „nowe otwarcie”. Jak powiedzieli nam – „potrząśnięcie” i opinią publiczną, i posłami PiS. Ci bowiem, jak się mówi, niewiele robią dla kampanii swojego prezydenta w terenie. Jakby nie zrozumieli, że reelekcja Andrzeja Dudy to jedyna szansa na trwanie rządów. Jak już pisaliśmy, prezes Jarosław Kaczyński mocno ich upomniał podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego PiS i ostrzegł, że jeśli Andrzej Duda nie wygra wyborów prezydenckich, nie da się rządzić dalej. Sam Kaczyński mówił o tym, że w wypadku przegranej Dudy zostanie mu tylko podanie rządu do dymisji, a potem nowe wybory parlamentarne. Prawdziwe podanie rządu do dymisji, a nie zabawa, jaka miała miejsce dzisiaj.

INNE Z TEJ KATEGORII

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Szara strefa alkoholi w Polsce rośnie

W związku z inflacją i rosnącymi cenami konsumenci w Polsce coraz częściej korzystają z szarej strefy, jeśli chodzi o zakup napojów alkoholowych. Państwo na tym straci.
2 MIN CZYTANIA

Rząd Tuska wygasi program lokalnych inwestycji?

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany. Szkoda, bo stracą na tym samorządy lokalne oraz firmy, które wykonywały zlecone przez nie prace.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA