fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajMinister rolnictwa nie ukrywa, że po świętach żywność jeszcze podrożeje

Minister rolnictwa nie ukrywa, że po świętach żywność jeszcze podrożeje

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas wizyty w Polsat News stwierdził, że Polacy muszą przygotować się na wzrost cen żywności.

Polityk powiedział, że na święta ceny żywności nie spadną, „bo one jeszcze tak nie wzrosły”

— Ceny żywności będą rosły w następnym etapie, bo rosną ceny środków do produkcji rolnej, czyli m.in. nawozów — stwierdził Kowalczyk. — Naturalne jest, że wzrosty cen żywności w przyszłym roku będą konsekwencją tego wzrostu cen środków do produkcji rolnej. Jeśli nośniki energii, jak gaz i paliwa, przestaną drożeć, to jest szansa na zahamowanie inflacji. Jeśli rosną płace, jest mała stopa bezrobocia, jest presja płacowa, to powoduje inflacje, bo w koszyku inflacyjnym są m.in usługi, które są wprost przełożeniem na płace — dodał w telewizji Polsat News.

Minister Kowalczyk odniósł się również do transformacji energetycznej Polski, która jego zdaniem nie będzie łatwa i na pewno będzie związana z energetyką jądrową, bez której Polska nie będzie w stanie wypełnić celów emisyjnych.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA