fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaTransportPociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.

PKP Intercity realizuje obecnie potężny program inwestycyjny. W jego ramach przez najbliższe 7 lat przewoźnik przeznaczy 27 miliardów złotych na zakup nowych oraz modernizację już posiadanych wagonów i lokomotyw. Odnowione mają być też stacje postojowe. 

Było 50 – będzie 88 milionów pasażerów

Tym samym firma szacuje, że w 2030 roku z jej usług skorzysta 88 milionów pasażerów, a liczba ta będzie w następnych latach rosnąć. Dla porównania, w 2022 roku było to 50 milionów pasażerów. 

Aby osiągnąć ten cel Intercity zamierza dążyć do wypuszczenia w trasę 800 pociągów dziennie (oznacza to podwojenie liczby obecnych kursów), które mają jeździć z szybkością 160-250 kilometrów na godzinę. 

PKP Intercity narodową wizytówką

Dodatkowe środki mają też zostać przeznaczone na rozwój technologiczny. Już w chwili obecnej 75 proc. biletów kupowanych jest w formie elektronicznej, a odsetek ten ma być jeszcze większy. 

Zarząd firmy deklaruje, że dzięki modernizacji PKP Intercity stanie się jednym z najnowocześniejszych przewoźników w Europie. 

intercity.pl

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża transportowa coraz bardziej zadłużona

Rosną długi polskiej branży TSL, która reaguje na to większą ostrożnością w zawieraniu umów z ewentualnymi kontrahentami, czym chce zmniejszyć własne ryzyko finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Port Gdańsk najlepszy w Europie!

W 2022 roku port w Gdańsku po raz kolejny odnotował największy przyrost wolumenu przeładunku towarów w całej Europie.
2 MIN CZYTANIA

Nadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Podczas sejmowej konferencji prasowej poseł na Sejm Bartłomiej Pejo, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców oraz poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej faktycznej likwidacji samochodów spalinowych w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA