fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaTransportPociągi PKP Intercity dodadzą gazu już od września!

Pociągi PKP Intercity dodadzą gazu już od września!

Spółka PKP Intercity przedstawiła informacje na temat czasu, w jakim jej pociągi będą przemieszczać się na najpopularniejszych krajowych trasach od początku września.

Obowiązujący od 3 września rozkład jazdy pociągów Intercity przewiduje znaczne skrócenie czasu podróży między polskimi miastami.

Będzie szybciej

Obecnie pociągi Intercity pokonują trasę między Warszawą a Krakowem w 2 godziny i 25 minut. Za niecały miesiąc podróż z obecnej do byłej stolicy będzie o 15 minut krótsza. Z Krakowa do Gdańska obecnie dojedziemy w 5 godzin i 7 minut, a po zmianach będzie to 17 minut mniej. Między Warszawą a Wrocławiem pociąg po 3 września będzie jechał 3 godziny i 33 minut, co oznacza jego przyspieszenie o 16 minut. Z Warszawy do Poznania dotrzemy natomiast w 2 i pół godziny, zamiast aktualnych prawie 3 godzin.

Dojdą nowe połączenia, ale zamieszanie w Warszawie pozostanie

Ponadto zostanie dodany kolejny skład do obsługi połączeń między Lublinem a Poznaniem, a także tras przez Radom, Tomaszów Mazowiecki i Łódź.

PKP Intercity oznajmiło również, że nadal będzie prowadzona modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego. W jej wyniku część połączeń będzie obsługiwanych przez stację Warszawa Gdańska (zamiast Centralna).

Spółka rozszerzy też liczbę połączeń, w których będzie można dokonać rezerwacji konkretnego miejsca.

intercity.pl

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Gospodarka Ukrainy rośnie jak szalona mimo trwającej wojny

Produkt krajowy brutto ukraińskiej gospodarki wzrósł w drugim kwartale obecnego roku o 19,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.
< 1 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA