fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaTransportPociągi PKP Intercity dodadzą gazu już od września!

Pociągi PKP Intercity dodadzą gazu już od września!

Spółka PKP Intercity przedstawiła informacje na temat czasu, w jakim jej pociągi będą przemieszczać się na najpopularniejszych krajowych trasach od początku września.

Obowiązujący od 3 września rozkład jazdy pociągów Intercity przewiduje znaczne skrócenie czasu podróży między polskimi miastami.

Będzie szybciej

Obecnie pociągi Intercity pokonują trasę między Warszawą a Krakowem w 2 godziny i 25 minut. Za niecały miesiąc podróż z obecnej do byłej stolicy będzie o 15 minut krótsza. Z Krakowa do Gdańska obecnie dojedziemy w 5 godzin i 7 minut, a po zmianach będzie to 17 minut mniej. Między Warszawą a Wrocławiem pociąg po 3 września będzie jechał 3 godziny i 33 minut, co oznacza jego przyspieszenie o 16 minut. Z Warszawy do Poznania dotrzemy natomiast w 2 i pół godziny, zamiast aktualnych prawie 3 godzin.

Dojdą nowe połączenia, ale zamieszanie w Warszawie pozostanie

Ponadto zostanie dodany kolejny skład do obsługi połączeń między Lublinem a Poznaniem, a także tras przez Radom, Tomaszów Mazowiecki i Łódź.

PKP Intercity oznajmiło również, że nadal będzie prowadzona modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego. W jej wyniku część połączeń będzie obsługiwanych przez stację Warszawa Gdańska (zamiast Centralna).

Spółka rozszerzy też liczbę połączeń, w których będzie można dokonać rezerwacji konkretnego miejsca.

intercity.pl

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA