fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajOgłoszenia o pracy – chcemy wiedzieć, ile możemy zarobić

Ogłoszenia o pracy – chcemy wiedzieć, ile możemy zarobić

Zdecydowana większość Polaków uważa, że w ogłoszeniach o pracy powinna znajdować się informacja z widełkami płacowymi.

Aż 89 proc. Polaków twierdzi, że pracodawcy z każdej branży powinni w swoich ofertach rekrutacyjnych umieszczać informację o wysokości wynagrodzenia – wynika z badania portalu No Fluff Jobs omawianego przez PulsHR. Według potencjalnych pracowników jest to bardzo ważny element składający się na zaufanie do przyszłego pracodawcy.

Portal PulsHR przypomniał, że w czerwcu 2023 roku weszła w życie unijna dyrektywa o transparentności płac, która wymaga uporządkowania polityki wynagrodzeń w firmach działających w Unii Europejskiej i od 7 czerwca 2026 roku zobowiąże przedsiębiorstwa do umieszczania widełek płac w ogłoszeniach o pracę. Jak się okazuje, ten element jest bardzo istotny dla kandydatów, bo aż 91 proc. osób w wieku produkcyjnym woli aplikować na oferty z podaną stawką, a wśród osób w wieku od 18 do 24 lat jest to już 97 proc.!

Jawność wynagrodzeń podnosi atrakcyjność pracodawcy na rynku pracy. Może być to również sygnałem do tego, że jednak wynagrodzenie, które proponuje pracodawca, nie jest adekwatne do rynku i jest to czas na weryfikację siatki płac, a dzięki temu zmniejszenie różnicy w zarobkach. Jawne pensje powinny odnosić się do kompetencji i ukierunkowywać pracownika na ich podnoszenie, nie zaś na wynegocjowanie lepszej stawki, bo mamy dobry rynek

– powiedziała cytowana przez portal PulsHR Ewelina Kołodziej-Władzińska, executive manager w HRK Retail & E-commerce.

Badanie No Fluff Jobs wykazało również, że tylko 12 proc. osób ma zaufanie do pracodawców, którzy nie podają widełek płacowych w ogłoszeniach rekrutacyjnych.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

Produkujemy coraz mniej stali

W 2023 roku produkcja stali w Polsce mocno pikuje w dół, a spadek jest prawie najwyższy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Skarbówka pójdzie na rękę przedsiębiorcom

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany, którą mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom z punktu widzenia realizacji obowiązków podatkowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA