fbpx
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaEnergetykaJak Polacy reagują na wzrost cen prądu?

Jak Polacy reagują na wzrost cen prądu?

Polacy nie mają zamiaru przepłacać za prąd i dlatego kupują energooszczędne urządzenia – wynika z raportu opublikowanego przez sklep MediaMarkt.

Badanie „Znaczenie energooszczędności w wyborach konsumenckich Polaków” wykazało, że aż 97,6 proc. polskich konsumentów przy decyzjach zakupowych bierze pod uwagę kwestię energooszczędności produktów. Dlatego też 77,1 proc. ankietowanych jest gotowych jednorazowo zapłacić więcej za energooszczędny produkt tylko po to, aby później płacić mniej za prąd.

Opublikowane przez MediaMarkt badanie pokazało również, że co piąty Polak w znaczący sposób odczuł wzrost cen energii. Z tego powodu dla 44,3 proc. ankietowanych to oszczędność finansowa jest głównym motywatorem zakupu energooszczędnej elektroniki użytkowej. Z kolei dla 35,6 proc. Polaków kwestie środowiskowe i finansowe są tak samo ważne, a tylko dla 17,6 proc. respondentów najważniejsza jest troska o ekologię.

– Rośnie świadomość ekologiczna konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na etykiety energetyczne. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, rozszerzamy ofertę produktów o niższym zużyciu energii, a także wody. Wprowadziliśmy również specjalne oznaczenia „BetterWay” na urządzeniach, które zostały ocenione przez niezależne organizacje testujące jako zrównoważone. Tym samym wspieramy naszych klientów w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji zakupowych – powiedział Andrzej Jackiewicz, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

Czy węgiel pozostanie w złożu?

Związkowcy sprzeciwiają się unijnej polityce energetyczno-klimatycznej, której rezultatem będzie zmniejszanie wydobycia węgla (w tym przypadku brunatnego) oraz redukcja zatrudnienia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA