fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaEnergetykaJak Polacy reagują na wzrost cen prądu?

Jak Polacy reagują na wzrost cen prądu?

Polacy nie mają zamiaru przepłacać za prąd i dlatego kupują energooszczędne urządzenia – wynika z raportu opublikowanego przez sklep MediaMarkt.

Badanie „Znaczenie energooszczędności w wyborach konsumenckich Polaków” wykazało, że aż 97,6 proc. polskich konsumentów przy decyzjach zakupowych bierze pod uwagę kwestię energooszczędności produktów. Dlatego też 77,1 proc. ankietowanych jest gotowych jednorazowo zapłacić więcej za energooszczędny produkt tylko po to, aby później płacić mniej za prąd.

Opublikowane przez MediaMarkt badanie pokazało również, że co piąty Polak w znaczący sposób odczuł wzrost cen energii. Z tego powodu dla 44,3 proc. ankietowanych to oszczędność finansowa jest głównym motywatorem zakupu energooszczędnej elektroniki użytkowej. Z kolei dla 35,6 proc. Polaków kwestie środowiskowe i finansowe są tak samo ważne, a tylko dla 17,6 proc. respondentów najważniejsza jest troska o ekologię.

– Rośnie świadomość ekologiczna konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na etykiety energetyczne. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, rozszerzamy ofertę produktów o niższym zużyciu energii, a także wody. Wprowadziliśmy również specjalne oznaczenia „BetterWay” na urządzeniach, które zostały ocenione przez niezależne organizacje testujące jako zrównoważone. Tym samym wspieramy naszych klientów w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji zakupowych – powiedział Andrzej Jackiewicz, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nie tylko Konfederacja przeciwko zmianom ustawy wiatrakowej

Nie tylko politycy Konfederacji sprzeciwiają się proponowanemu poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy wiatrakowej, wskazując na konkretne zagrożenia z tym związane.
2 MIN CZYTANIA

Zielone światło dla unijnego korytarza wodorowego

Bruksela umieściła korytarz wodorowy H2Med na liście projektów kwalifikujących się do finansowania ze środków Unii Europejskiej.
3 MIN CZYTANIA

Jeśli biznes w branży OZE, to tam, gdzie widać pole do znacznych zarobków

Polacy są za rozwijaniem produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a prosumencka fotowoltaika i pompy ciepła nie potrzebują już dodatkowej reklamy. Firm w tej branży jest tak dużo, że czasem jakość nie idzie za ilością. Patrząc z punktu widzenia biznesowego, duży i niewykorzystany potencjał tkwi w geotermii i biogazie.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA