Aż 88 proc. Polaków preferuje zatrudnienie na umowę o pracę niż umowę cywilnoprawną – wynika z badania ADP „People at Work 2021: A Global Workforce View”.

ISBnews pisze, że w wyborze pracy na etat przodują osoby w wieku od 25 do 34 lat (91 proc.), podczas gdy największymi zwolennikami umów krótkoterminowych są ankietowani z grupy wiekowej powyżej 55 lat (20 proc.). Jednocześnie, pracę na etacie najczęściej wybrałyby kobiety, bo aż 90 proc., a umowy krótkoterminowe preferują kobiety bezdzietne (84 proc.).

„Istotnymi czynnikami, które wpływają na nastawienie Polaków do pracy na kontrakcie są: szansa na uzyskanie benefitów (31 proc.), otworzenie się na nowe możliwości (29 proc.), a także nauka nowych umiejętności (21 proc.)” – napisano w badaniu.

– Dla osoby,która rozpoczyna swoją karierę zawodową, a do tego jest na etapie zakładania rodziny, poczucie bezpieczeństwa i komfortu będą kluczowymi wartościami. Dlatego też częściej zdecyduje się na pracodawcę oferującego zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – powiedziała szefowa pionu zarządzania zasobami ludzkimi w ADP Polska Anna Barbachowska.

ISBnews wyjaśnia, że badanie „People at Work 2021: A Global Workforce View” objęło 32 tys. pracowników z 17 krajów, w tym z Polski.

Poprzedni artykułCzy każda przedsiębiorczość jest dobra? A co z destruktywną przedsiębiorczością?
Następny artykułW Europie brakuje pracowników!