fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaKrajPolak szuka pracy – co sprawdza?

Polak szuka pracy – co sprawdza?

Polacy szukający pracy najczęściej sprawdzają informacje o potencjalnych pracodawcach na ich stronach internetowych, ale rośnie też popularność innych źródeł.

Aż 67 proc. Polaków szukających zatrudnienia, chcąc dowiedzieć się więcej o potencjalnym pracodawcy najchętniej zagląda na jego stronę internetową – wynika z badania firmy Wedel. Jak się jednak okazuje, młodsi ludzie sprawdzają też na media społecznościowe.

Aż co trzeci kandydat sprawdza profil interesującej go firmy na Facebooku, a 25 proc. lustruje ją na Linkedinie. W przypadku osób w wieku od 18 do 24 lat aż co dziesiąty kandydat odwiedzi w tym celu Tik Toka. Inne formy sprawdzania informacji o potencjalnych pracodawcach to artykuły w mediach branżowych i biznesowych (40 proc.), a mniej więcej co czwarty ankietowany zwróci uwagę na reklamy w przestrzeni internetowej lub miejskiej.

Benefity w pracy są bardzo ważne

Jeśli chodzi o elementy, które mogą zachęcić do zatrudnienia się w danej firmie, to dla co drugiego Polaka ważne są dodatkowe benefity, jak na przykład firmowe produkty. Takimi zachętami zainteresowani są przede wszystkim ludzie w wieku od 25 do 34 lat (56 proc.). Z kolei mniej więcej co trzeci badany uważa za istotne zaangażowanie firmy w działania społeczne i charytatywne. Jest to ważne głównie dla ankietowanych w wieku od 55 lat (39 proc.).

Co ciekawe, aż 28 proc. kandydatów mogłoby podjąć współpracę z daną firmą, jeśli otrzymuje ona nagrody branżowe lub wyróżniające ją jako dobrego pracodawcę. Poza tym co piątą osobę przekonałyby ciekawie prowadzone profile firmy w social mediach, a 18 proc. zwróciłoby uwagę na widoczność danego przedsiębiorstwa w przestrzeni medialnej.

Źródło: Wedel

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wartość polskiego eksportu rolnego znów w górę

Polski sektor rolny, w obliczu licznych kryzysów ostatnich lat, relatywnie dobrze radzi sobie na niwie eksportowej. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku krajowi producenci pobiją rekord wartości handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi.
6 MIN CZYTANIA

Ostatni moment na wpłatę na zakładowy fundusz socjalny

Z końcem miesiąca upływa termin wpłaty II raty na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Zgodnie z ustawą z 4 marca 1994 r. pracodawcy są zobowiązani do przekazania odpisu na rachunek bankowy ZFŚS do 30 września. W tym roku, z uwagi na odmrożenie odpisów na ZFŚS w lipcu według podstawy z 2021 r., kwota odpisu wzrosła do 1914,34 zł.
4 MIN CZYTANIA

W tych miastach mieszka najwięcej dłużników

Wałbrzych jest miastem, w którym jest najwyższy odsetek mieszkańców, będących dłużnikami. W długach tonie co szósty mieszkaniec tego miasta.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Spółki giełdowe z Polski coraz mniej zadłużone

W ciągu ostatniego roku prawie o połowę spadło zadłużenie krajowych spółek giełdowych – wynika z jedenastej edycji badania „Długi spółek giełdowych”.
2 MIN CZYTANIA

Dobra pogoda martwi polską branżę odzieżową

Polska branża odzieżowa przeżywa zastój, a wielu firmom grozi utrata płynności finansowej i – ostatecznie – zamknięcie interesu.
2 MIN CZYTANIA

Polskie gofry podbijają świat!

Polska jest światowym liderem, jeśli chodzi o eksport gofrów i wafli, które są najważniejszą pozycją w polskim eksporcie wśród wyrobów piekarniczych i ciastkarskich.
< 1 MIN CZYTANIA