fbpx
niedziela, 8 grudnia, 2024
Strona głównaKrajPolak szuka pracy – co sprawdza?

Polak szuka pracy – co sprawdza?

Polacy szukający pracy najczęściej sprawdzają informacje o potencjalnych pracodawcach na ich stronach internetowych, ale rośnie też popularność innych źródeł.

Aż 67 proc. Polaków szukających zatrudnienia, chcąc dowiedzieć się więcej o potencjalnym pracodawcy najchętniej zagląda na jego stronę internetową – wynika z badania firmy Wedel. Jak się jednak okazuje, młodsi ludzie sprawdzają też na media społecznościowe.

Aż co trzeci kandydat sprawdza profil interesującej go firmy na Facebooku, a 25 proc. lustruje ją na Linkedinie. W przypadku osób w wieku od 18 do 24 lat aż co dziesiąty kandydat odwiedzi w tym celu Tik Toka. Inne formy sprawdzania informacji o potencjalnych pracodawcach to artykuły w mediach branżowych i biznesowych (40 proc.), a mniej więcej co czwarty ankietowany zwróci uwagę na reklamy w przestrzeni internetowej lub miejskiej.

Benefity w pracy są bardzo ważne

Jeśli chodzi o elementy, które mogą zachęcić do zatrudnienia się w danej firmie, to dla co drugiego Polaka ważne są dodatkowe benefity, jak na przykład firmowe produkty. Takimi zachętami zainteresowani są przede wszystkim ludzie w wieku od 25 do 34 lat (56 proc.). Z kolei mniej więcej co trzeci badany uważa za istotne zaangażowanie firmy w działania społeczne i charytatywne. Jest to ważne głównie dla ankietowanych w wieku od 55 lat (39 proc.).

Co ciekawe, aż 28 proc. kandydatów mogłoby podjąć współpracę z daną firmą, jeśli otrzymuje ona nagrody branżowe lub wyróżniające ją jako dobrego pracodawcę. Poza tym co piątą osobę przekonałyby ciekawie prowadzone profile firmy w social mediach, a 18 proc. zwróciłoby uwagę na widoczność danego przedsiębiorstwa w przestrzeni medialnej.

Źródło: Wedel

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA