fbpx
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatPołowa ludności świata ma własnego smartfona

Połowa ludności świata ma własnego smartfona

Według najnowszych danych organizacji Groupe Speciale Mobile Association już 4,3 miliarda osób na całym świecie jest właścicielami mobilnych urządzeń łączących funkcje telefonu i komputera.

Cykliczne dane na temat rozpowszechnienia urządzeń mobilnych publikuje organizacja Groupe Speciale Mobile Association (GSMA) skupiająca ok. tysiąc operatorów sieci telefonii komórkowych i innych firm z branży telekomunikacyjnej. Jej celem jest propagowanie na całym świecie korzystania z tego typu urządzeń. 

Zgodnie z ostatnim raportem GSMA już 4,3 miliarda ludzi na całym globie posiada swojego smartfona, a 4 miliardy z nich korzysta na swoich urządzeniach z mobilnego internetu. Kolejne 600 milionów robi to użytkując telefony komórkowe. 

Tylko 17 proc. użytkowników mobilnego internetu korzysta z najnowszej technologii 5G. Najpopularniejszy pozostaje standard 4G, który jest stosowany przez 67 proc. posiadaczy niezbędnego sprzętu. Wcześniejsze sieci 2G i 3G nadal pozostają w użyciu przez setki milionów osób, głównie w Afryce i Azji. 

3,4 miliarda ludzi nie korzysta z mobilnego internetu, chociaż jego zasięg zapewnia możliwość używania go przez 95 proc. populacji całego świata. 

gsma.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kanał Panamski wysycha, a statki wolą opływać całą Amerykę

Ze względu na trwającą suszę każdego miesiąca zarząd Kanału Panamskiego wydaje coraz mniej pozwoleń dla statków, które chcą przez niego przepłynąć.
< 1 MIN CZYTANIA

Elektrownie wiatrowe doprowadziły Siemensa na skraj upadku

Awarie elektrowni wiatrowych marki Siemens Energy doprowadziły firmę do trudnej sytuacji finansowej, w której – aby ją uratować – niezbędna była pomoc niemieckiego rządu.
< 1 MIN CZYTANIA

LOT w ścisłej czołówce najlepszych linii lotniczych świata!

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na samym szczycie zestawienia najlepszych firm świadczących usługi przewozów powietrznych z całego świata.
< 1 MIN CZYTANIA