fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaBiznesPolska atrakcyjnym miejscem do outsourcingu biznesowego

Polska atrakcyjnym miejscem do outsourcingu biznesowego

Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestycji w nowoczesne usługi biznesowe zarówno w ujęciu europejskim, jak i globalnym.

Najnowszy raport firmy doradczej Kearney „Global Services Location Index 2023” sklasyfikował Polskę na drugim miejscu w Europie, jeśli chodzi o atrakcyjność przyciągania inwestycji w nowoczesne usługi biznesowe. Na całym świecie nasz kraj zajął trzynastą pozycję.

Liderami rankingu pozostają Indie i Chiny, które mają obfite zasoby talentów oraz wysokie umiejętności pracowników. Bardzo istotne znaczenie ma też ich ogromna przewaga kosztowa, gdyż tamtejsi pracownicy mają po prostu mniejsze wymagania finansowe. Poza tym, oba kraje mają wysoką regenerację talentów, czyli mogą sprawnie przekwalifikować i wdrożyć siłę roboczą w reakcji na zmiany rynkowe oraz technologiczne. W Europie na czele rankingu znalazła się Wielka Brytania.

Jeśli chodzi o Polskę, to nasz kraj wyróżnia się ze względu na atrakcyjność finansową oraz wysokie kompetencje cyfrowe pracowników. W efekcie, Polska jest chętnie wybierana przez zagranicznych inwestorów do lokowania nowoczesnych centr usług biznesowych. Co istotne, nasz kraj również ma dobrą regenerację talentów.

Wysokie kompetencje pracowników oraz ponad 400 instytucji szkolnictwa wyższego, dostarczających na rynek ok. 400 tys. specjalistów IT, data science i AI sprawiły, że w tegorocznym rankingu nasz kraj awansował o jedną pozycję

– powiedziała dyrektor w warszawskim biurze Kearney Karolina Leśkiewicz.

Według firmy Kearney wartość globalnego rynku wyspecjalizowanych usług biznesowych między 2022 a 2023 rokiem wzrosła z 624 do 681 mld dolarów. Firmy decydują się na działania w zakresie technologii informacyjnych, outsourcing procesów biznesowych i prac inżynieryjnych, aby obniżać koszty oraz zwiększać swoją efektywność korzystając z ogólnoświatowego zasobu talentów.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Chcesz handlować w niedzielę? Przemyśl to

Warto mieć na uwadze, że Sąd Najwyższy rozstrzygnął kasację wniesioną przez Prokuratora Generalnego na temat pewnego rodzaju trików pozwalających unikać zakazu pracy w niedziele.
3 MIN CZYTANIA

Nowy program grantowy dla MŚP

Z nowego programu wsparcia cyfryzacji firm, który wkrótce ma ruszyć, skorzystają firmy produkcyjne oraz świadczące usługi na rzecz przemysłu.
2 MIN CZYTANIA

Wszyscy tracą grube miliony na strajku scenarzystów w Hollywood

Trwający od maja protest amerykańskich scenarzystów sparaliżował pracę wielu studiów filmowych, doprowadził do opóźnień wielu premier oraz utraty pracy przez tysiące osób.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA