fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajPolska chce nadal rozwijać swoje lasy

Polska chce nadal rozwijać swoje lasy

Już wkrótce rząd ma zamiar przedstawić strategię, której celem będzie rozwijanie areału lasów w Polsce.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad kompleksową strategią rozwoju lasów w Polsce. Według zapewnień szczegóły na jej temat mają zostać przedstawione już w najbliższym czasie.

W trakcie konferencji prasowej wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka powiedział, że przygotowywana strategia rozwoju lasów ma wytyczać nowe kierunki dla takiej działalności aż na kolejnych 100 lat. Polityk dodał, że dzisiaj to Polska należy do europejskiej czołówki pod względem liczby form ochrony na gruntach lasów państwowych i zapewnił, że rząd będzie zawsze stał na straży takich wartości, jak dostęp Polaków do lasów i suwerenności polskiej własności.
Rośnie powierzchnia lasów w Polsce

To przecież Polska należy do czwórki krajów europejskich, gdzie te formy ochrony w 80 proc. mieszczą się na gruntach lasów państwowych

– powiedział wiceminister Edward Siarka.

Wiceszef resortu dodał, że od 2016 roku z budżetu Lasów Państwowych kupiono przeszło 11 tys. hektarów lasów, a tylko w ciągu ostatnich dwóch lat było to prawie 6 tys. hektarów.

Według ostatnich zapewnień Ministerstwa Środowiska i Klimatu w ciągu ostatnich siedmiu lat areał lasów systematycznie się zwiększał. W 2015 roku procentowy udział obszarów leśnych w naszym kraju wynosił 29,5 proc., podczas gdy w 2018 roku było to 29,6 proc., a w minionym roku odsetek ten wzrósł o kolejnych 0,1 pkt proc. – do 29,7 proc.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie szkoły mają poważny problem

W polskich szkołach zaczyna brakować nauczycieli, a co gorsza nie widać perspektyw na poprawę tego stanu rzeczy.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie szkoły mają poważny problem

W polskich szkołach zaczyna brakować nauczycieli, a co gorsza nie widać perspektyw na poprawę tego stanu rzeczy.
2 MIN CZYTANIA

Skarbówka pójdzie na rękę przedsiębiorcom

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany, którą mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom z punktu widzenia realizacji obowiązków podatkowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA