fbpx
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaKrajPolska chce nadal rozwijać swoje lasy

Polska chce nadal rozwijać swoje lasy

Już wkrótce rząd ma zamiar przedstawić strategię, której celem będzie rozwijanie areału lasów w Polsce.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad kompleksową strategią rozwoju lasów w Polsce. Według zapewnień szczegóły na jej temat mają zostać przedstawione już w najbliższym czasie.

W trakcie konferencji prasowej wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka powiedział, że przygotowywana strategia rozwoju lasów ma wytyczać nowe kierunki dla takiej działalności aż na kolejnych 100 lat. Polityk dodał, że dzisiaj to Polska należy do europejskiej czołówki pod względem liczby form ochrony na gruntach lasów państwowych i zapewnił, że rząd będzie zawsze stał na straży takich wartości, jak dostęp Polaków do lasów i suwerenności polskiej własności.
Rośnie powierzchnia lasów w Polsce

To przecież Polska należy do czwórki krajów europejskich, gdzie te formy ochrony w 80 proc. mieszczą się na gruntach lasów państwowych

– powiedział wiceminister Edward Siarka.

Wiceszef resortu dodał, że od 2016 roku z budżetu Lasów Państwowych kupiono przeszło 11 tys. hektarów lasów, a tylko w ciągu ostatnich dwóch lat było to prawie 6 tys. hektarów.

Według ostatnich zapewnień Ministerstwa Środowiska i Klimatu w ciągu ostatnich siedmiu lat areał lasów systematycznie się zwiększał. W 2015 roku procentowy udział obszarów leśnych w naszym kraju wynosił 29,5 proc., podczas gdy w 2018 roku było to 29,6 proc., a w minionym roku odsetek ten wzrósł o kolejnych 0,1 pkt proc. – do 29,7 proc.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA